RN
TwitterFacebook

Łomża: Zadaszone korty tenisowe? Odbyły się rozmowy w tej sprawie

Korty tenisowe na Stadionie Miejskim czynne przez cały rok? Miasto planuje zadaszenie obiektu, tak aby można było z niego korzystać, bez względu na warunki atmosferyczne.

Z prośbą o zadaszenie kortu przy ulicy Zjazd, zwróciła się do prezydenta  Łomży około 400-osobowa grupa pasjonatów tenisa.

– Uważam, że inwestycja jest potrzebna. Skorzystają na niej nie tylko miłośnicy tej dyscypliny sportu, ale też Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zyska dodatkowych klientów w okresie jesienno-zimowym – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – Widzę, że tenis bardzo się w Łomży rozwija, zainteresowanie nim jest co raz większe,  dlatego  warto inwestować w infrastrukturę. Mamy sporo talentów i być może w Łomży narodzi się kolejna gwiazda tenisowych kortów na miarę Igi Świątek, Agnieszki Radwańskiej czy Wojciecha Fibaka.

– To będzie milowy krok w rozwoju tenisa w Łomży – mówi Tomasz Waldziński, szkoleniowiec UKS Return, w którym trenują dzieci i młodzież. – Nasi zawodnicy z powodzeniem reprezentują miasto na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych, a dzięki tej inwestycji, będziemy mogli takie turnieje organizować w Łomży, także zimą. 

Planowana inwestycja miałaby być zrealizowana jeszcze w tym roku. Spotkanie dotyczące budowy zadaszenia kortów przy ulicy Zjazd, odbyło się w Urzędzie Miejskim w Łomży. Wzięli w nim udział: prezydent Mariusz Chrzanowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Modzelewski, naczelnik Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego Lech Dobrowolski, trener UKS Return Tomasz Waldziński, radny Rady Miejskiej Łomży Artur Nadolny oraz dr hab. Robert Charmas z PWSIiP.

UM Łomża/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 1 =