RN
TwitterFacebook

Łomża: Zakaz sprzedaży alkoholu jednak od 23 do 5 rano?

Na środowej sesji miejscy radni zajmą się wnioskiem prezydenta Łomży, który dotyczy wprowadzenia ograniczenia sprzedaży detalicznej alkoholu na terenie miasta w godzinach nocnych. Zaszła jednak zmiana, gdyż pierwotnie projekt uchwały zakładał zakaz sprzedaży napojów alkoholowych od 22 do 6 rano. Prezydent wyszedł jednak z nową propozycją, która mówi o zakazie w godzinach od 23 do 5 rano.

Gospodarz miasta zmienił decyzję po konsultacjach z radami osiedlowymi i miejską komisją rozwiązywania problemów alkoholowych. Opinie były różne. Od tych popierających wniosek jednogłośnie do tych, które negowały ten wniosek. Te skrajne opinie zobligowały mnie do tego, żeby wystąpić do radnych z nową propozycją. Takie też były sugestie wielu osób. Myślę, że to będzie kompromis, który zostanie też przyjęty pozytywnie przez mieszkańców miasta – mówi prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

Jak informuje gospodarz miasta, argumenty pojawiały się takie, że często w okresie wakacyjnym, niektóre sklepy wydłużają sprzedaż do godziny 23, a głównym zamiarem było ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych na stacjach benzynowych. Zakaz ma wpłynąć przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa w mieście. Mieszkańcy Łomży często wskazują stacje jako miejsca niebezpieczne na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Ustawa o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi weszła w życie 9 marca. Samorządy mają 6 miesięcy na przygotowanie projektów lokalnych rozwiązań prawnych.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − six =