RN
TwitterFacebook

Łomża: Zawadzką 113 km/h. 39-latek odpowie za szybką jazdę przed sądem

39-letni kierowca golfa odpowie przed sądem za przekroczenie prędkości. Mężczyzna jechał ulicą Zawadzką w Łomży z prędkością 113 km/h w miejscu obowiązywania 50 km/h. Jego jazdę przerwali funkcjonariusze z łomżyńskiej drogówki. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. W miejscu kontroli mieszkańcy wskazywali, że kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, zgłaszając to na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży pełniąc wczoraj służbę na terenie miasta, na ulicy Zawadzkiej  zauważyli jadący z dużą prędkością samochód. Przeprowadzony przez policjantów pomiar wykazał, że kierujący vw golfem porusza się z prędkością 113 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej. Za jego kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec miasta. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i wystawili mandat. Jego konto zasiliło też 10 punktów karnych.

W miejscu kontroli mieszkańcy, wskazali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, że dochodzi w tych miejscach do przekraczania prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

KMP w Łomży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *