RN
TwitterFacebook

Walczymy o ludzkie życie – petycja do Ministra Zdrowia w sprawie łomżyńskiego szpitala

Ruszyło zbieranie podpisów pod petycją do Ministra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Mieszkańcy Ziemi Łomżyńskiej apelują w niej o przywrócenie pełnozakresowej opieki medycznej i zmianę decyzji o przekształceniu Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w Jednoimienny Szpital Zakaźny.

Chcemy podjąć działania w kierunku zwrócenia uwagi pana Ministra Zdrowia, że może akurat w sprawie takiego trybu przekształcenia szpitala zrobiono błąd. Każdą decyzję którą się podejmie można zmienić – mówi przewodniczący Stowarzyszenia Solidarni w potrzebie, Wojciech Winko.

Osobna petycja skierowana zostanie w tej sprawie do Zarządu i Sejmiku Województwa Podlaskiego:

Nie może być tak, że pan wojewoda stał się panem życia i śmierci. Wielu ludzi, którzy w tej chwili nie uzyskują pomocy na miejscu, będąc w drodze np. do różnych szpitali po prostu umiera. Choroba nie poczeka: zawał, udar, choroby przewlekłe, inne komplikacje, one nie poczekają. Takich sytuacji jest w regionie coraz więcej – dodaje.

Zdaniem członków stowarzyszenia wydzielenie poradni ze szpitala w Łomży to za mało, bo mieszkańcom regionu potrzebna jest pełnozakresowa opieka medyczna.

Petycje do Ministra Zdrowia i samorządu województwa podlaskiego pobrać można ze strony solidarniwpotrzebie.pl.

BB

2 kommentarze

  1. Barbara Odpowiedz

    Ruszmy się !!! Nikt za nas Łomżyniaków tego nie zrobi !!!

  2. staku Odpowiedz

    „Nie może być tak, że pan wojewoda stał się panem życia i śmierci. Wielu ludzi, którzy w tej chwili nie uzyskują pomocy na miejscu, będąc w drodze np. do różnych szpitali po prostu umiera.”

    Jakieś liczby, dane, poproszę. Nie komunały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *