RN
TwitterFacebook

Łomża: Zdecyduje, gdzie zamontowany zostanie czujnik jakości powietrza

Jakoś powietrza w Łomży zimą bardzo często jest zła. Trwają prace nad tym, żeby to się zmieniło na lepsze. Jednym z pomysłów jest instalacja czujników, które będą monitorowały to, czym oddychamy.

Cztery tego typu urządzenia zainstalowała na zarządzanych przez siebie budynkach mieszkalnych Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Kolejny czujnik jakości powietrza zamierza bezpłatnie przekazań samorządowi miasta firma SMOG CONTROL Sp. z o.o. współpracująca z ŁSM. Urządzenie ma przede wszystkim spełniać funkcję informacyjną o jakości powietrza w danym momencie. Wyniki, według norm zatwierdzonych przez Światową Organizację Zdrowia, publikowane są na stronie internetowej www.smogcontrol.eu/mapa/smog.html wraz z pomiarem temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrza.

Dotychczas czujniki zamontowaliśmy na budynkach mieszkalnych przy ul. Senatorskiej 3A, Słowackiego 3, Prusa 23, Kołłątaja 4. SMOG CONTROL zaoferowała zainstalowanie w Łomży jednego czujnika bezpłatnie. Proponujemy, aby miejscem montażu był obiekt zarządzany przez Miastoinformuje Wojciech Michalak, prezes Zarządu Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży dodając, że wcześniej na terenie naszego miasta znajdowała się tylko jedna stacja pomiaru jakości powietrza Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Decyzją prezydenta, miejsce zamontowania kolejnego czujnika spośród pięciu propozycji wybiorą mieszkańcy w głosowaniu internetowym:

  • Baza MPK (ul. Spokojna)
  • Przedszkole Publiczne nr 2 (ul. Polowa)
  • Przedszkole Publiczne nr 8 (ul. Studencka)
  • Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. Piękna)
  • Szkoła Podstawowa nr 5 (ul. Polna)

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony www.lomza.pl i potrwa do godz. 12:00 14 lutego br. Po wyborze lokalizacji czujnik zostanie zamontowany w ciągu 7 dni.

UM Łomża/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *