TwitterFacebook

Łomża: Zebrało się Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Dyskutowano o koronawirusie [FOTO]

Kwestia rozprzestrzeniania się w ostatnim czasie w Chinach oraz w innych krajach zachorowań spowodowanych przez koronawirus 2019-nCoV była tematem posiedzenia Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim przekazane zostały informacje o postępowaniu w przypadku wystąpienia tej choroby. 

Do objawów wywołanych przez koronawirus 2019-nCoV należy wysoka temperatura ciała powyżej 38° C oraz duszności i problemy z oddychaniem. Jak informuje Główny Inspektor Sanitarny koronawirus jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Z tego powodu trzeba pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu. W przypadku zaobserwowania objawów koronawirusa należy bezzwłocznie powiadomć stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do szpitala z oddziałem zakaźnym, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Bieżąca informacja o rozprzestrzenianiu się tej choroby pozwala ze spokojem obserwować indywidualne przypadki pod kątem jej zapobiegania. W tej chwili możemy czuć się bezpiecznie, jednak musimy pamiętać o wszelkich środkach ostrożności i profilaktykiprzekazał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który wziął udział w spotkaniu Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jego członkowie na wcześniejszym szkoleniu zostali poinformowani o postępowaniu w przypadku wystąpienia zachorowań związanych z koronawirusem. Wszelkie instrukcje jak postępować w przypadku ewentualnego wystąpienia choroby zostaną wysłane do jednostek podległych miastu.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego przy realizacji zadań współpracuje ze Strażą Miejską, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej, Komendą Miejską Policji, centrami zarządzania kryzysowego organów administracji publicznej oraz innymi służbami, inspekcjami i jednostkami organizacyjnymi realizującymi zadania z zakresu zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony ludności i środowiska.

UM Łomża/Łukasz Chełchowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *