TwitterFacebook

Łomża: Zimą bezdomni mogą liczyć na pomoc

Trudny czas dla osób bezdomnych. Od kilku dni temperatury utrzymują się poniżej zera. W Łomży z pomocą osobom potrzebującym przychodzi noclegownia i ogrzewalnia działająca przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. 

Noclegownia znajdująca się w budynku przy ul. Dwornej 24 A, dysponuje 20 miejscami dla mężczyzn i 2 miejsca dla kobiet, w przypadku ogrzewalni zlokalizowanej w budynku tuż przy noclegowni jest 12 miejsc dla mężczyzn i 5 miejsc dla kobiet. 

Osoba chcąca skorzystać z noclegowni, musi być trzeźwa. To jest jedyny warunek przyjęcia do noclegowni, natomiast przy noclegowni działa również ogrzewalnia, tam schronienie znajdzie każdy potrzebujący. 

Osoby zgłaszające się do noclegowni oprócz dachu nad głową, mają zapewniony ciepły posiłek w kuchni Caritas, tam również otrzymują suchy prowiant, do przyrządzenia śniadania i kolacji. Do dyspozycji mają również prysznic, środki czystości, oraz ubranie na zmianę.  

Noclegownia miejska czynna jest przez cały rok. W okresie od 16 października do 31 marca funkcjonuje w godzinach od 13.00 do 11.00 dnia następnego, natomiast od 1 kwietnia do 30 września jest otwarta w godzinach od 20.00 do 8.00. 

Poprzedniej nocy w łomżyńskiej noclegowni przebywało 6 osób, a w ogrzewalni 4 osoby.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej apelują o reagowanie w sytuacji jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Telefon wykonany pod nr alarmowy 112 lub 997 może uratować komuś życie.

AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *