TwitterFacebook

Łomża: Znamy już pomysły na rozwój miasta. Przedstawili je uczestnicy Szkoły Liderów

Społecznicy, samorządowcy, a nawet dziennikarze. Grupa 15 osób z Łomży przeszła Szkołę Liderów. Jej efektem są pro rozwojowe rekomendacje dla miasta.

Przez cztery miesiące szkoli swoje umiejętności przywódcze, komunikację i myślenie strategiczne. Uczyli się spojrzenia na swoje miasto z punktu widzenia swoich doświadczeń zaczerpniętych z działalności biznesowej, społecznej i sektora publicznego. Efektem ich pracy są wspólne rekomendacje dla rozwoju miasta.

Miastu proponujemy ważne pomysły. Pierwszy z zakresu uspołecznienia budżetu obywatelskiego, a drugi z zakresu bezpieczeństwa w mieście – mówi o Grażyna Czajkowska, uczestniczka programu.

Grupa w Łomży była silna. Mieliśmy tutaj samych indywidualistówtak łomżyńskich liderów opisuje Agnieszka Muras ze Szkoły Liderów Miast i dodaje, że była to ciekawa grupa. – Na tych różnicach udało się wypracować kilka rozwiązań, co do których wszyscy mają zgodność, i co do których będą w stanie mówić, że chcą tych zmian w mieście. 

Uczestnicy programu brali udział w zajęciach, które prowadzili eksperci z różnych dziedzin z całej Polski. Łomża była jedenastym miastem, w których odbyła się Szkoła Liderów. Na razie nie wiadomo, czy będzie kolejna odsłona tej inicjatywy w naszym mieście.

Jakub Trochimowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *