RN
TwitterFacebook

Łomża: Zobacz nadnarwiańskie “Cztery pory roku” [ZWIASTUN FILMU]

Już w ten piątek (7.02) odbędzie się premiera filmu o potencjale przyrodniczym doliny Narwi. Produkcja pt. “Cztery pory roku” będzie miała swój premierowy pokaz w Centrum Katolickim w Łomży o godzinie 12.

O tym w ramach jakiego projektu powstał film mówi dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, Mariusz Sachmaciński:

– Tytuł zadania takiego publicznego, które dotyczy tego filmu to jest popularyzacja wartości przyrodniczych, historycznych, kulturowych, krajobrazowych Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi z okazji jego 25-lecia, które przypadało na ubiegły rok na grudzień.

Film trwa 37 minut i ukazuje przekrój tego, co dzieje się w Dolinie Narwi w czasie tytułowych czterech pór roku. Dyrektor dodaje, że w trakcie seansu będzie można zobaczyć wiele gatunków ptaków, które są ewenementem w skali kraju:

– Z jednego kawałka pnia wystają trzy albo cztery głowy młodych dudków, które czekają na rodziców, którzy je karmią. To jest taki ewenement w skali kraju, bo takich drzew już niewiele zostało w Polsce. One są takim bogactwem i jednym z ostatnich miejsc z możliwością gniazdowania takich ptaków. 

Za wyprodukowanie filmu odpowiada Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół ŁPKDN. Natomiast za samą realizację zdjęć i scenariusz odpowiada Zdzisław Folga. Cały film wkrótce po premierze będzie można za darmo zobaczyć w Internecie.

Na premierowy pokaz filmu organizatorzy przewidzieli 100 bezpłatnych wejściówek, które można odebrać w środę i czwartek (5 i 6 lutego b.r.) w siedzibie CK w godzinach 8:00-15:00 (maksymalnie 2 wejściówki na 1 osobę).

JT/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 3 =