TwitterFacebook

Łomża: Żołnierze ćwiczyli strzelanie w mobilnej strzelnicy [FOTO]

Padły pierwsze strzały na mobilnej strzelnicy Wojsk Obrony Terytorialnej w Łomży. Z ostrej amunicji strzelali żołnierze z trzynastego batalionu lekkiej piechoty w Łomży. Tym samym mobilna strzelnica Wojsk Obrony Terytorialnej w województwie podlaskim już działa. 

Dzisiaj po raz pierwszy żołnierze strzelali na strzelnicy z amunicji ostrej, z pistoletu P-83, kaliber 9 mm. Strzelanie przebiegło bez przeszkód. 

P-83, to krótki pistolet produkcji polskiej. Żołnierze przed wejściem do strzelnicy, poznali jego konstrukcję – wyjaśnia ppor. Artur Kwapisz z 13. batalionu lekkiej piechoty w Łomży

Oprócz rozkładania i składania pistoletu, było czyszczenie broni i przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie strzeleckie jest jednym z najistotniejszych szkoleń. Tylko w ty,m roku zaplanowane są jest 42 takie działania. To w ramach szkoleń rotacyjnych. 

Strzela się naprawdę fajnie, przyjemnie, przy temperaturze ujemnej dzięki zintegrowanemu systemowi podgrzewania obiektu, możemy strzelać w warunkach pokojowych – mówi ppor. Piotr Duda z 13. batalionu lekkiej piechoty z Łomży. 

Należy jednak dodać, że ćwiczenia strzeleckie w strzelnicy kontenerowej są jedynie uzupełnieniem tego, co ćwiczą żołnierze na poligonie. A takich działań nie zabraknie. 

Przed nami bardzo intensywny rok szkoleniowy, wzmocniony też o udział 1 PBOT w największym ćwiczeniu w siłach zbrojnych Rzeczypospolitej – Anakonda 18 – mówi por. Łukasz Wilczewski z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Manewry Anakonda 18 rozpoczną się w pierwszej połowie listopada. Wezmą w nich udział żołnierze z ośmiu państw m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Wielkiej Brytanii. 

pz/mk/mu 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *