RN
TwitterFacebook

Łomża: Zorganizują piknik dla osób z niepełnosprawnością

Już 25 września w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma odbędzie się I Łomżyński Piknik Integracyjny Osób z Niepełnosprawnością “Bądźmy Razem, JA i TY”. Organizatorem wydarzenia jest Łomżyńska Społeczna Rada ds. Osób z Niepełnosprawnością oraz Urząd Miejski w Łomży przy współpracy z Fundacją “JA i TY” oraz Stowarzyszeniem Da Się.

Celem pikniku jest integracja osób niepełnosprawnych, ich opiekunów i rodzin z miasta Łomży oraz okolic, jak również zmiana postaw społecznych w odbiorze osób z niepełnosprawnością na bardziej otwartą.

Uroczyste otwarcie nastąpi o godz. 15.00 w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma przy ul. Zawadzkiej. Organizatorzy wydarzenia przewidzieli występy zespołów artystycznych; atrakcyjne stoiska oraz poczęstunek dla uczestników pikniku, który ma charakter rodzinny. Na scenie wystąpi m.in. zespół Maryna pod kierownictwem Danuty Waśko z Klubu Seniora MOPS: – Wykonamy pieśni kurpiowskie i patriotyczne. To zaszczyt brać udział wydarzeniu, które stwarza możliwość budowania więzi międzypokoleniowej i integracji seniorów z osobami z niepełnoprawnością – zauważa.

– Pomysł zorganizowania tej imprezy zrodził się na posiedzeniach Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością i uzyskał aprobatę Urzędu Miejskiego w Łomży. Obserwacja innych imprez lokalnych wykazała, że konwencja pikniku z wiodącym tematem, prezentacji artystycznych, służy integracji środowiska osób niepełnosprawnych i jest doskonałym uzupełnieniem szeroko pojętej rehabilitacji społecznej. Nie bez znaczenia jest również otwarty charakter imprezy – mówi przewodniczący Jarosław Kaja.

– W ciągu kilku ostatnich lat bardzo zmieniło się postrzeganie osób niepełnosprawnych, ale edukacja czy wydarzenia integrujące wciąż są bardzo potrzebne – uważa Katarzyna Kulińska, prezes Fundacji “JA i TY”.

– Włączenie osób z niepełnosprawnością do uczestnictwa w życiu społecznym oraz umożliwienie im dostępności do wszystkich sfer życia i usług jest podstawowym prawem – dodaje Magdalena Kamińska, prezes Stowarzyszenia Da Się.

Organizatorzy mają nadzieję, iż piknik stanie się okazją do wspólnej zabawy i lepszego poznania osób sprawnych i niepełnosprawnych.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *