RN
TwitterFacebook

Łomża: Zrobią milę dla Justyny Korytkowskiej

Środowisko Polskich i zagranicznych lekkoatletów mobilizuje się by pomóc medalistce mistrzostw Polski z Łomży. W maju u Justyny Korytkowskiej zdiagnozowano złośliwy, bardzo rzadki typ nowotworu.

Biegaczka jest już po operacji i chemioterapii, czuje się dobrze i planuje start w igrzyskach olimpijskich w 2020 r:

Lekarze kazali mi wracać do normalności. Do normalnego funkcjonowania i do pracy. Dla mnie oznacza to bieganie, więc wracam do normalnego funkcjonowania. Wierzę w to, że uda mi się zdążyć z przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich, ale własnie po to jest tam mila charytatywna, żebym mogła się spokojnie rehabilitować, żebym miała na to pieniądze na jeżdżenie do odpowiednich lekarzymówi Justyna Korytkowska. 

Wspomniana mila charytatywna to bieg na jeden z proponowanych przez organizatorów dystansów:

Jest to bieg na jedną milę, czyli dokładnie cztery koła i troszkę ponad tj. 1600 metrów. Jest też bieg na jedną drugą mili, czyli dwa koła. Przygotowaliśmy też bieg dla dzieciaków (jedno koło), więc każdy znajdzie dystans dla siebie i będzie mógł pokonać jak chce – wyjaśnia Korytkowska.

Zapisy internetowe na bieg zakończyły się 17 października, ale organizatorzy przewidzieli też rejestrację na miejscu. Bieg obędzie się w najbliższa niedzielę (20 październik) na Stadionie Miejskim w Łomży. Start o godz. 11.00.

BB/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *