TwitterFacebook

Łomżyńscy lekkoatleci najlepsi w Polsce [FOTO]

Rewelacyjnie spisali się seniorzy Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża podczas rozegranych w Olszynie 91 Mistrzostw Polski Seniorów w biegach przełajowych. Reprezentanci zdobyli aż 6 medali Mistrzostw Polski (2 złote, 2 srebrne,2 brązowe) co dało zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji medalowej tej imprezy. Sześć wywalczonych krążków na jednej imprezie to najlepszy wynik w 20 letniej historii klubu.

W biegu na 4 km kobiet srebro przypadło debiutującej w biegach przełajowych Ewy Jagielskiej. Iwona Wicha uplasowała się na trzecim miejscu, co było pozytywnym zaskoczeniem. W biegu na 8 km czwartą lokatę wywalczyła wracająca po 15 latach przerwy na trasy przełajowe Justyna Korytkowska. Miejsca 2,3 i 4 dały zawodniczkom również tytuł Mistrzyń Polski w drużynie. Medal Justyny Korytkowskiej w drużynie to już 13 medal Mistrzostw Polski wywalczony przez zawodniczkę, co jest najlepszym wynikiem w historii wśród lekkoatletów reprezentujących Łomżę. W kategorii mężczyzn na 10 km niesamowitą walkę o srebrny i brązowy medal stoczyli Emil Dobrowolski, Piotr Łobodziński (obaj PREFBET) i Robert Głowala (Wilga Garwolin), kilkakrotnie zmieniając się miejscami. Na szczęście od 6 km Emil i Piotr współpracując utrzymali bezpieczną przewagę nad rywalem i wywalczyli drugie i trzecie miejsce. Trzecią osobą do drużyny był Mateusz Demczyszak, który zajął czwartą lokatę na dystansie 4 km. Ciekawostką jest, że wynik Przemysława Dąbrowskiego, który wywalczył 5 lokatę na 10 km nie był już brany pod uwagę do klasyfikacji drużynowej. Do drużyny liczą się 3 najwyżej sklasyfikowane osoby, za uzyskane miejsce otrzymuje się taką ilość punktów jak zajęte miejsce a zwycięża drużyna, która ma mniej punktów. Oprócz rywalizacji seniorów, odbyły się mistrzostwa juniorów i juniorów młodszych. W tej rywalizacji 16 miejsce wywalczyła Wiktoria Truszkowska (4km), 21 Karolina Dzwonkowska (2km), 22 Bartosz Folga (5km) a 26 Piotr Sadłowski (6km).

Wyniki seniorów dosłownie powaliły mnie, w najśmielszych planach nie myśleliśmy o takim worku medali. Teraz będzie w tym trochę kłopotu, ponieważ u nas w klubie finanse dajemy zawodnikom za wyniki a nie za to ,że zawodnik sobie jest, ale ja wolę taki kłopot niż brak wyników bo jest satysfakcja z tego co się robi i cieszą efekty. Po Mistrzostwach Polski na 10 000 m z poprzedniego roku, jest to druga impreza na długich dystansach gdzie „rządzimy” w biegowej Polsce. My zdobyliśmy 6 medali, drugi klub 2 a kolejne po 1. Najbliższe duże imprezy, gdzie będziemy startować, to Mistrzostwa Makroregionu młodzików, Orlen Warsaw Maraton oraz Mistrzostwa Polski na 10 000 metrów, oby wszystkie z sukcesami – komentuje trener Andrzej Korytkowski.