RN
TwitterFacebook

Łomżyńscy przedsiębiorcy spotkali się w kinie [FOTO]

W łomżyńskim kinie Millenium odbyło się trzecie już śniadanie biznesowe. Po raz pierwszy łomżyńscy przedsiębiorcy spotkali się w innym miejscu. Do tej pory miejscem spotkań był Park Przemysłowy. Główną ideą śniadań jest możliwość luźnej rozmowy, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń między przedsiębiorcami.

Na dzisiejszym spotkaniu, wiceprezydent Łomży, Andrzej Garlicki powiedział przedsiębiorcom między innymi o zmianach dotyczących stref ekonomicznych. Te mają iść w kierunku rozszerzania stref, nie jak to było do tej pory o tereny miejskie, tylko o tereny, które są własnością przedsiębiorców. I te inwestycje, które realizują na swoich terenach będą mogli włączać do strefy ekonomicznej. Co prawda to już teraz jest możliwe, ale jest to obwarowane bardzo wieloma takimi progowymi wskaźnikami, które są trudne do zrealizowania. Teraz ma to być znacząco ułatwione, a tym samym dla naszego miasta jest to szansa na rozwój naszej strefy ekonomicznej – mówi wiceprezydent miasta.

Andrzej Garlicki zapowiedział również organizację wielkiej gali biznesu, którą miasto chce zorganizować wspólnie ze starostwem. Gala miałaby się odbyć pod koniec listopada. Podczas gali miałyby być rozdawane nagrody w 6 kategoriach.

Odbyła się również prezentacja Wojciecha Winogrodzkiego, Wiceprezesa Zarządu Podlaskiego Związku Pracodawców, dotycząca eksportu w województwie podlaskim. Jak przekonuje Wojciech Winogrodzki, eksport jest jedynym źródłem wzrostu gospodarczego województwa podlaskiego. Nasz eksport w ciągu ostatnich kilku lat wzrósł o kilkadziesiąt procent, podczas gdy sprzedaż krajowa podlaskich przedsiębiorstw praktycznie stoi w miejscu. Wiceprezes zaznaczył, że podlaskie przedsiębiorstwa dzielą się na dwie grupy – jedna to są nowocześni, dynamicznie rozwijający się eksporterzy, a druga grupa to przedsiębiorstwa pozostające w stagnacji, sprzedające na rynek krajowy. Winogrodzki zaznaczył, że utrzymanie bardzo dobrych relacji gospodarczych z Unią Europejską jest kluczowym warunkiem rozwoju gospodarczego województwa podlaskiego. Jedynym liczącym się rynkiem zbytu dla tego źródła rozwoju gospodarki są rynki Unii Europejskiej. Z czego 1/3 to jest rynek niemiecki.

Bartosz Świeciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *