TwitterFacebook

Łomżyńscy uczniowie z nagrodami i stypendiami [FOTO]

43 stypendia naukowe, 45 stypendiów sportowych oraz 17 nagród edukacyjnych przyznano uczniom łomżyńskich szkół podczas uroczystej gali w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży. Dodatkowo nagrodzone zostały szkoły za osiągnięcia sportowe.

Łącznie na stypendia naukowe, sportowe i nagrody edukacyjne przyznawane przez prezydenta Łomży wpłynęło 127 wniosków. 60 złożonych przez dyrektorów szkół, dotyczyło szczególnych osiągnięć naukowych, 50 wniosków osiągnięć sportowych, natomiast 17 to nagrody edukacyjne, które są przyznawane za postęp w nauce.

Uczniowie otrzymują stypendia naukowe przez okres 10 miesięcy, a kwota zależna jest od szkoły. 80 złotych dostają uczniowie szkół podstawowych, 120 złotych szkół gimnazjalnych, a 180 złotych szkół ponadgimnazjalnych. Natomiast uczniowie, którzy otrzymali stypendia sportowe, przez 10 miesięcy będą otrzymywali je w kwocie 110 złotych niezależnie od typu szkoły. Nagrody edukacyjne są to kwoty jednorazowe. W szkołach podstawowych jest to 500 złotych, gimnazjach 800 złotych, w liceach 1000 złotych, a w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych 1200 złotych.

Za wybitne osiągnięcia w nauce stypendium otrzymała między innymi Natalia Bastek z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących. Przez ostatnie trzy lata uczennica Wety miała świadectwo z czerwonym paskiem oraz brała udział w licznych konkursach i olimpiadach. – Jest to ogromne wyróżnienie, jestem bardzo szczęśliwa. Cieszę się, że została doceniona moja praca, cała moja energia, którą włożyłam w edukacje.

Łączna kwota przyznanych w tym roku stypendiów wynosi 121 tysięcy 600 złotych.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *