TwitterFacebook

Łomżyńska „Solidarność” popiera Agnieszkę Muzyk [FOTO]

W siedzibie łomżyńskiego oddziału NSZZ Solidarność podpisano dzisiaj (12.09) porozumienie między kandydatką na prezydenta Łomży z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Agnieszką Muzyk, a łomżyńską „Solidarnością”. O poparciu w wyborach na gospodarza Łomży byłej wiceprezydent miasta, związek zdecydował na ubiegłotygodniowym spotkaniu – mówi Henryk Piekarski, przewodniczący NSZZ Solidarność w Łomży.

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie rady łomżyńskiej „Solidarności”. Decyzję o poparciu Agnieszki Muzyk w wyborach na prezydenta Łomży podjęto po dwugodzinnym spotkaniu i wstępnych dyskusjach w zakładach pracy. – Postanowiliśmy, że naszym kandydatem jest osoba wskazana przez ugrupowanie najbliższe nam historycznie, patriotycznie i również związane jest to ze słowem kluczowym „dialog”, czyli dr Agnieszka Barbara Muzyk – mówi Henryk Piekarski.

Była wiceprezydent Łomży zaznaczyła, że ogromnie cieszy się z uzyskanego poparcia, które zostało wspólnie uzgodnione i przedyskutowane oraz przyznała, że czuje się bardzo wewnętrznie tym poruszona. – Nigdy nie sądziłam, że będę miała taki zaszczyt, aby kandydować z ramienia partii, która o sprawy pracownicze troszczy się i zabiega. Partii, która nie wstydzi się polskości i partii, która ramię w ramię z „Solidarnością” dba o Polskę i sprawy ludzkie. Kandydatka PiS na prezydenta Łomży wspomniała również o tym, że jej ojciec tworzył w domu Solidarność na ziemi łomżyńskiej. – Walka o wolną Polskę była czymś na porządku dziennym – mówiła.

Porozumienie zawarte między Agnieszką Muzyk, a łomżyńską „Solidarnością” zakłada między innymi zmiany ustrojowe w sferze użyteczności publicznej miasta czy powołanie dwustronnej Komisji Dialogu Społecznego.

Bartosz Święciński

1 komentarz

  1. robercik Odpowiedz

    piekarski to też dobry a to raz kukizem a raz chrzanowskim a na koniec agę wybrał prawdziwy twardziel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *