RN
TwitterFacebook

Łomżyńska Wieczerza Wigilijna [FOTO]

Wniesieniem przez harcerzy Hufca Nadnarwiańskiego ZHP Betlejemskiego Światła Pokoju rozpoczęła się dziś na Starym Rynku Łomżyńska Wieczerza Wigilijna. Były życzenia, przełamanie się opłatkiem, kolędy i możliwość skosztowania potrawy  wigilijnych. 

Życzę mieszkańcom Łomży mówił prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, aby ten czas był wyjątkowy, a taki będzie taki jeżeli spędzimy go z gronie najbliższych nam osób, rodziny i przyjaciół. Życzę, aby był to czas wypełniony miłością, nadzieją na lepsze jutro, życzę też odpoczynku, bo tego nam często brakuje, brakuje nam czasu dla najbliższych – mówił do mikrofonu Radia Nadzieja prezydent Chrzanowski. 

Z okazji przypadające jutro 6 rocznicy święceń bpa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, wiceprezydent Łomży Agnieszka Muzyk, wyraziła radość z obecności bp Stepnowskiego w naszym mieście, w imieniu włodarzy Łomży i wszystkich mieszkańców życzyła bp Januszowi wielu sił do pełnienia posługi na rzecz Kościoła łomżyńskiego na kolejne lata. 

Jest to piękny czas, co roku tu przychodzę, czuć już zbliżające się święta, jest bardzo miło.Spotykamy się, dzielimy się opłatkiem, być może niektórzy się przeproszą przy tej okazji – mówiła jedna z uczestniczek wieczerzy. 

Po życzeniach i przełamaniu się opłatkiem przybyli na Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną mogli skosztować m.in pierogów z kapustą i grzybami, czy barszczu z uszkami. Dania zostały przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży, oraz młodzież z  Bursy Szkolne nr 1, 2, 3. 

AM 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *