RN
TwitterFacebook

Łomżyński „Return” najlepszym klubem tenisowym w województwie

Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża, działający przy III LO, został najlepszym tenisowym klubem w województwie podlaskim już po raz siódmy z rzędu. To wynik najnowszego – za rok 2018 – rankingu Polskiego Związku Tenisa. W skali kraju łomżyński klub plasuje się na 58 miejscu, na 132 AT Dzikiewicz Białystok, 188 zajmuje UKS Sokół Asy Białystok a liderem rankingu jest BKT Advantage Bielsko-Biała. RANKING

– Cieszę, się że co roku wypadamy tak dobrze w ogólnopolskim rankingu klubów tenisowych i ta piękna dyscyplina sportu tak prężnie rozwija się w naszym mieście. Nasi trenerzy propagują również tenis w Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Łomży (przy którym planowana jest budowa kortu tenisowego), Szkole Podstawowej Nr 7 w Łomży (gdzie pani dyrektor za zgodą władz miasta wdrożyła Ministerialny Narodowy Program Upowszechniania Tenisa – Tenis 10), a także wśród osób niepełnosprawnych, działających przy klubie sekcja tenisa na wózkach.

Od tego roku akademickiego również studenci Kierunku Wychowanie Fizyczne Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży w ramach specjalizacji instruktorskiej z tenisa poznają tajniki gry tej pięknej dyscypliny sportu. Specjalizacja kończy się uzyskaniem dyplomu Animatora i Sędziego Regionalnego Tenisa akredytowanego przez Ministerstwo Sportu i Polski Związek Tenisowy. Dzięki temu przyszli nowi nauczyciele wychowania fizycznego posiądą dodatkowe kwalifikacje i będą mogli wprowadzać tenis do szkół lub rozpocząć prywatną praktykę w tej dziedzinie – mówi Tomasz Poreda, Prezes UKS „Return” Łomża.

Ranking najlepszych klubów w Polsce publikowany jest przez Polski Związek Tenisa raz do roku. Pod uwagę brane są przede wszystkim wyniki tenisistów w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich, wykształcenie i kwalifikacje trenerów, oraz ranga organizowanych imprez sportowych.

W województwie podlaskim aktywnie działa dziesięć klubów tenisowych: KT Okuła Białystok, TT Stanley Białystok, UKS Sokół Asy Białystok, Akademia Tenisowa Dzikiewicz Białystok, KT Zwierzyniec Białystok, TOP TENIS Białystoku, TMKS „Kamila” Suwałki, Champion Suwałki, UKS Smile Tenis Suwałki i UKS Return Łomża.

UKS Return Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *