RN
TwitterFacebook

Łomżyńskie wakacje 2019: Dwa miesiące pełne koncertów, kina i zabawy. Zobacz program

Od koncertów przez kabarety i pokazy filmowe do jarmarków. Tegoroczne lato w mieście pełne jest atrakcji dla małych i dużych. Poznaliśmy szczegółowy program wydarzeń. 

W tym roku pod hasłem „Łomżyńskie wakacje” kryje się wiele. Wiele zabawy i powodów do wyjścia na miasto w letnie dni i wieczory.

Od kilku lat w okresie wakacyjnym staramy się wspólnie z instytucjami miejskimi zapewnić naszym mieszkańcom oraz osobom przebywającym w tym czasie w Łomży szereg atrakcjimówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Tegoroczna edycja wakacyjnych wydarzeń rozpocznie się od pokazu filmu „Rodzinne rewolucje” w ramach Letniego Kina Plenerowego w Domu Pastora. Seans odbędzie się 5 lipca o godz. 21. W ramach cyklu w ciągu dwóch miesięcy odbędzie się dziesięć takich pokazów. Szczegółowy program i opisy filmów znajduje się na naszej stronie. 

Kolejnym wydarzeniem, na które warto zajrzeć będzie Imprezowa Łomża. Już w najbliższą niedzielę, 7 lipca Stary Rynek stanie się sceną, na której odbędą się pokazy taneczne wychowanków studia B.K. Step.

Podczas tegorocznych wakacji nie zabraknie też tradycyjnych już jarmarków rozmaitości. Odbędą się dwie edycje – 13 lipca i 10 sierpnia. Jest to idealna okazja do zrobienia wyjątkowych zakupów.

Łomżyńskie Wakacje to też czas koncertów. W tym roku znaleźliśmy się wśród dziesięciu miast, do których zawita Wakacyjna Trasa Dwójki. Koncert odbędzie się 21 lipca na Muszli Koncertowej przy ulicy Zjazd. Wydarzenie jest ogromnym przedsięwzięciem dla władz.

Jest to wydarzenie na skalę ogólnokrajową i spodziewamy się dużo osób z zewnątrz. W związku z tym, jako miasto, przygotowujemy się do tego, żeby zabezpieczyć miejsca parkingowe. Będzie też specjalna darmowa linia komunikacji miejskiej, która dowiezie naszych mieszkańców na miejscemówi prezydent Chrzanowski.

Dodawał, że na razie nie może zdradzić jakie gwiazdy wystąpią. Wstępna lista obejmuje dziesięciu artystów z Polski i zagranicy. Ogromna scena, na której będą występować ma stanąć od strony ulicy Kapucyńskiej. Jej montaż będzie trwał od poniedziałku 15 lipca.

Kolejny muzyczny akcent pojawi się 15 sierpnia przy okazji Święta Wojska Polskiego. Gwiazdą pikniku patriotycznego będzie białostocki artysta Maciej Dzieman Dziemiańczuk.

Będzie też coś dla tych, którzy chcą potańczyć. Już 24 sierpnia Stary Rynek zamieni się w parkiet. A to wszystko za sprawą Dyskoteki pod Gwiazdami z Dj Brave. Wydarzenie rozpocznie się około godziny 21 i potrwa do północy.

W wakacje wracają też wieczory kabaretowe. Tym razem 28 lipca na Starym Rynku gościć będziemy kabaret Zachodni i Jurki. Początek wydarzenia około godz. 18.

Zwieńczeniem Łomżyńskich Wakacji 2019 będzie Gościniec Łomżyński – Zasmakuj w Łomży. Gwiazdami wieczoru będą Sylwia Grzeszczak, Łąki Łan i Michał Szczygieł. Koncert odbędzie się 31 sierpnia na Muszli Koncertowej przy ulicy Zjazd.

Uzupełnieniem wakacyjnego programu są muzyczne spotkania w ramach Cafe Kultura. Jest to propozycja Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych. Wydarzenie odbędzie się po raz trzeci. Bezpłatne koncerty w ogródku przy Galerii pod Arkadami będą odbywać się w dniach 2-11 sierpnia. Na wszystkie wydarzenia mieszkańców dowiezie specjalny zabytkowy Autobus Kulturalny.

Tegoroczną nowością jest Kulturalny Piknik zaplanowany w dniach 5-8 i 12-14 sierpnia. W programie m.in. druki na tkaninie, gry planszowe, joga dla dzieci, malowanie kredą, warsztaty „Zrób swój własny instrument” czy też fizjofigle. Piknik będzie odbywał się od 10 do 13. Zajęcia są bezpłatne. Szczegółowy program jest na naszej stronie. 

Program „Łomżyńskie wakacje 2019” (5 lipca-31 sierpnia):

5.07. (piątek) – Letnie Kino Plenerowe: „Rodzinne rewolucje”, Domek Pastora

7.07. (niedziela) – Imprezowa Łomża: pokazy taneczne, rodzinne zabawy artystyczne i ruchowe, Stary Rynek

12.07. (piątek) – Letnie Kino Plenerowe: „Incepcja”, Domek Pastora

13.07. (sobota) – Jarmark rozmaitości, Stary Rynek

19.07. (piątek) – Letnie Kino Plenerowe: „W kręgu miłości”, Domek Pastora

20.07. (sobota) – Letnie Kino Plenerowe: „Bohemian Rhapsody”, Stary Rynek

21.07. (niedziela) – Koncert „Lato Muzyka Zabawa” Wakacyjna Trasa Dwójki, Muszla Koncertowa, ul. Zjazd

26.07. (piątek) – Letnie Kino Plenerowe: „Lepiej późno niż później”, Domek Pastora

28.07. (niedziela) – Wieczór Kabaretowy: kabaret Zachodni i Jurki, Stary Rynek

2.08. (piątek) – Letnie Kino Plenerowe: „John Wick”, Domek Pastora

2-4.08. (piątek-niedziela), Cafe Kultura, Stary Rynek

4.08. (niedziela) – Sport&Food: mobilne miasteczko rowerowe, widowisko akrobatyczne Piotra Bielaka, Stary Rynek

7-11.08. (środa-niedziela) – Cafe Kultura, Stary Rynek

9.08. (piątek) – Letnie Kino Plenerowe: „Czekolada”, Domek Pastora

10.08. (sobota) – Jarmark rozmaitości, Stary Rynek

15.08. (czwartek) – Święto Wojska Polskiego: występ Macieja Dziemiana Dziemiańczuka, Stary Rynek

16.08. (piątek) – Letnie Kino Plenerowe: „John Wick 2”, Domek Pastora

23.08. (piątek) – Letnie Kino Plenerowe: „Sugar Man”, Domek Pastora

24.08. (sobota) – Dyskoteka Pod Gwiazdami z Dj Brave, Stary Rynek

30.08. (piątek) – Letnie Kino Plenerowe: „Nowszy model”, Domek Pastora

31.08. (sobota) – Gościniec Łomżyński: Zasmakuj w Łomży: zagrają Sylwia Grzeszczak, Łąki Łan i Michał Szczygieł, Muszla Koncertowa, ul. Zjazd

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *