RN
TwitterFacebook

Łomżyńskie wakacje 2019 za nami. Zakończył je Gościniec Łomżyński [FOTO]

Koncert z udziałem Sylwii Grzeszczak, Łąki Łan i Michała Szczygła zakończył tegoroczne łomżyńskie wakacje 2019. Na muszli koncertowej bawiły się tłumy.

Wydarzenie rozpoczęło się od występu znanej łomżyńskiej wokalistki Magdy Sinoff, której tym razem na scenie towarzyszył zespół oraz młodzi wokaliści Studia eMDeK.

Po niej na scenę wszedł Michał Szczygieł, finalista programu The Voice of Poland. 20-latek na swoim koncie ma dwa autorskie single „Nic tu po mnie“ i „Będzie co ma być“, dlatego swój występ uzupełnił coverami takich artystów jak Dawid Podsiadło, Kamil Bednarek, Grzegorz Hyży czy też Bitamina.

Prawdziwy pokaz szalonego występu zaserwował łomżyńskiej publiczności zespół Łąki Łan. Z każdą kolejną piosenką pod sceną robiło się coraz bardziej gęsto, a „moc, energia i endorfina” udzielała się wszystkim. Wokalista zespołu Paprodziad uwielbia ciekawe interakcje ze swoją publicznością i tak też było w Łomży. W trakcie występu schodził pod scenę i w tłum, gdzie bawił się wspólnie z ludźmi.

W przerwie między występami rozwiązany został też konkurs „Zasmakuj w Łomży”. Ze zgłoszonych 15 przepisów, do degustacji przeszło 10 potraw. Jury konkursowe zdecydowało się przyznać:

3. miejsce Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich ,,Jankowianki” z Jankowa Młodzianowa za rejbak kurpiowski;

2. miejsce Wojciechowi Ignatowiczowi za babkę ziemniaczaną,

1. miejsce Kołu Gospodyń Wiejskich w Konarzycach za gęś na kapuście. 

Gwiazdą tegorocznego Gościńca Łomżyńskiego 2019 była Sylwia Grzeszczak, która ściągnęła na muszlę prawdziwe tłumy. Artystka, która w tym roku świętuje 10-lecie swojej kariery, serwowała hit za hitem.  Utwory „Pożyczony”, „Księżniczka” czy „Małe rzeczy” z wokalistką śpiewała cała publiczność.

W ramach tegorocznych Łomżyńskich Wakacji 2019 odbyło się ponad 50 wydarzeń kulturalnych. Każdy znalazł coś dla siebie.

pg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *