TwitterFacebook

Łukasz Uściłowski nie będzie już prezesem ŁKS-u?

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, Łukasz Uściłowski nie będzie ubiegał się ponownie o funkcję prezesa ŁKS 1926 Łomża. W poniedziałek odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które zakończy obecną kadencję zarządu i powinny zostać wybrane nowe władze klubu.

Prezes ŁKS-u odnosząc się do tych informacji mówi ironicznie, że przez ostatnie pół roku było wielu chętnych na jego stanowisko w sferze publicznej. Przypomnijmy, że w listopadzie 2017 roku Łukasz Uściłowski zrezygnował z pełnionej funkcji. Wtedy powodem tej decyzji był fakt, że nie udało mu się skupić wokół klubu grona osób, którym zależałoby na rozwoju klubu. Teraz decyzja o nie ubieganie się ponownie o stanowisko prezesa ma być podyktowana tym samym czynnikiem. Od końca ubiegłego roku zainteresowanie klubem – pod każdym względem – się nie zwiększyło, a wręcz jeszcze osłabło. Wtedy kibice niesieni zwycięstwem na wyjeździe z Widzewem Łódź dopingowali swoich piłkarzy, teraz krzyczący „bójcie się chamy, do IV wracamy”.

Zarząd klubu, aby został oficjalnie zatwierdzony musi składać się z co najmniej trzech osób. Lecz według Łukasza Uściłowskiego, aby ŁKS sprawnie funkcjonował musi to być przynajmniej 5 osób.

W sytuacji, gdy na poniedziałkowym zebraniu nie uda się wybrać zarządu to zostanie zwołane drugie. Jeżeli ponownie nie uda się wybrać władz to kuratora zarządzającego klubem wyznacza sąd po wskazaniu przez prezydenta miasta.

Łukasz Uściłowski pełni funkcję prezesa klubu od 26 marca 2017 roku.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *