RN
TwitterFacebook

Marek Olbryś: Pracujemy nad uruchomieniem kilku poradni specjalistycznych w Łomży

Jest szansa na uruchomienie kilku ważnych poradni specjalistycznych w Łomży. Poinformował o tym wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś.

Jak wczoraj informowaliśmy, starosta łomżyński Lech Szabłowski wysłał do wojewody podlaskiego pismo w sprawie uruchomienia pięciu specjalistycznych poradni, które zabezpieczyłyby zdrowie i życie mieszkańców. To reakcja na to, że do połowy marca Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny do walki z koronawirusem.

Zdaniem Szabłowskiego możliwości placówki i lekarzy w niej pracujących nie są wykorzystywane – na pół tysiąca łóżek wykorzystywanych jest około 40, a mieszkańcy powiatu łomżyńskiego mają problem z zabezpieczeniem medycznym. Zaapelował do Bohdana Paszkowskiego o uruchomienie poradni kardiologicznej, pulmonologicznej, ortopedycznej i internistycznej oraz szpitalnego oddziału ratunkowego.

Głos w sprawie zabrał Marek Olbryś wicemarszałek województwa podlaskiego. Poinformował, że trwają prace nad uruchomieniem części poradni:

– Zarząd Województwa Podlaskiego razem z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Łomży intensywnie pracuje nad ponownym uruchomieniem, już na początku maja,części szpitalnych poradni i laboratorium. Poradnie mają przyjmować pacjentów planowych z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – podkreślił Olbryś. 

pg

1 komentarz

  1. Lew Odpowiedz

    Jak trudno myślące są te władze samorządowe, wcześniej udawali, że nic złego, że nic miastu Łomża nie zagraża. I pozbyli się szpitala, teraz, żeby ratować swój honor, będą myśleć. Znając ich zaangażowanie, to może potrwać do zakończenia kadencji wyborczej do samorządów. Wtedy to ponownie ruszą do “walki” i mydlić będą oczy społeczeństwu. Straciłem zaufanie do tych samorządowców woj podlaskiego, to jest ekipa nierobów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × five =