TwitterFacebook

Marianowo. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego przejdzie głęboką termomodernizację

W połowie czerwca 2019 roku podpisana została umowa z inwestorem zastępczym w projekcie „Głęboka termomodernizacja budynków szkolnych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie”. Wkrótce ma być ogłoszony przetarg na wykonawcę inwestycji.

Jest to największy projekt w kraju dotyczący termomodernizacji  szkół ponadgimnazjalnych. Budynki szkoły w Marianowie zyskają nowoczesny wygląd, ale przede wszystkim nowatorskie – polskie rozwiązania w dziedzinie wytwarzania energii elektrycznej i cieplnejmówi Sławomir Łomotowski, dyrektor placówki w Marianowie.

Po realizacji przedsięwzięcia zużycie energii, koszty utrzymania i emisja CO2 zostaną zredukowane o ponad 90%. Dzięki tej inwestycji  ZSCKR w Marianowie stanie się jedną z najbardziej nowoczesnych i ekologicznych szkół w Polsce, w której zastosowano innowacyjne rozwiązania.

Szkoła w 2018 roku otrzymała dofinansowanie na realizację projektu z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość inwestycji opiewa na kwotę ponad 21 mln złotych.

Następny etap inwestycji to wyłonienie wykonawcy i jeśli wszystko pójdzie dobrze to wbicie przysłowiowej łopaty nastąpi jeszcze w tym roku – dodaje Łomotowski. Projekt ma być zrealizowany do końca 2022 roku.

oprac. pg/ZSCKR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *