TwitterFacebook

Mariusz Chrzanowski: Marek Olbryś jako jedynka do sejmiku, to dobry wybór dla Łomży

Wybór Marka Olbrysia na „jedynkę” w wyborach do sejmiku województwa podlaskiego jest dobry dla Łomży – tak decyzję wojewódzkich struktur Prawa i Sprawiedliwości skomentował prezydent miasta Mariusz Chrzanowski. Jednocześnie odcina się od spekulacji jakoby miałoby to być spowodowane nie dojściem do porozumienia między nim, a partią.

– Marek Olbryś to doświadczony samorządowiec, dyrektor MPGKiM, który od wielu lat działa dla dobra Łomży w sejmiku województwa podlaskiego, a wcześniej też jako członek zarządu. Mi z panem Markiem Olbrysiem dobrze się współpracuje. Jako prezydent Łomży mogę liczyć na jego wsparcie, zaangażowanie i pomoc w pozyskiwaniu środków dla naszego miasta. Myślę, że jest to dobry wybór – mówił na antenie Radia Nadzieja prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

Wybór Marka Olbrysia na pozycję numer 1 na liście oznaczałby, że decyzja o starcie w wyborach wydawałaby się coraz bardziej prawdopodobna. Obecny prezydent Łomży tych spekulacji nie potwierdza, ale i im też nie zaprzecza. – Nieoficjalnie różne rzeczy się mówi i słyszy, więc ciężko komentować te informacje skomentował Mariusz Chrzanowski.

Gospodarz Łomży wciąż nie chce zdradzić swojej decyzji dotyczącej ubiegania się o reelekcje w jesiennych wyborach. Wytrwale powtarza, że aktualnie najważniejsza jest praca na rzecz miasta. – Oficjalnie nie został nawet podany termin wyborów więc zgodnie z kodeksem wyborczym, nie można prowadzić kampanii wyborczej. Dla mnie najważniejsze są teraz inwestycje, które realizujemy w mieście. Skupiam się na tym, co się dzieje w Łomży, a tej pracy jest bardzo dużo – puentuje prezydent Łomży.

Bartosz Święciński

8 komentarzy

 1. wyborca i sympatyk PiS Odpowiedz

  Marek Olbryś jest członkiem partii PiS i obowiązuje go respektowanie decyzji władz centralnych,
  a tu jawnie solidaryzuje się z Chrzanowskim, który za niesubordynację powinien zostać wyrzucony z PiSu,
  jakby wbrew polityce macierzystej organizacji mimo wszystko zdecydował się wystąpić przeciw oficjalnej kandydatce.
  Po wystąpieniach części radnych PiSu , jak i posłanki Krynickiej, władze centralne powinny się zastanowić nad rozwiązaniem lokalnych struktur partii , oraz zweryfikować KTO JEST ZA PARTIĄ , A KTO DZIAŁA PRZECIW ?
  Pozbyć się buntowników, jeszcze przed wyborami samorządowymi !
  Komu się nie podoba, może sam oddać legitymację partyjną .
  ALE do tego trzeba mieć jaja i poczucie honoru, a nie pisać płaczliwe listy

 2. Katarzyna z Łomżycy Odpowiedz

  Chrzanowski przywrócił mi nadzieję w to że na fotelu prezydenta może zasiadać osoba, która doskonale rozumie potrzeby mieszkańców i która w żaden sposób nie wywyższa się ponad zwykłego mieszkańca. Miałam przyjemność rozmawiać z prezydentem osobiście i muszę powiedzieć że tak miłego człowieka, który z troską patrzy na los drugiego człowieka to jeszcze nie spotkałam. Dziękuje Panie Prezydencie jest Pan uczciwym człowiekiem i myślę że prawda zwycięży. Szkoda że na świecie jest tylu ludzi którzy próbują niszczyć takich ludzi jak Pan. Proszę się nie przejmować prawda zwycięży a fałszywi ludzie którzy dziś Pana atakują wymyślając durne przyczyny przegrają. Mocno trzymam za Pana kciuki. Jest Pan wspaniałym, szlachetnym człowiekiem a tylko tacy ludzie mogą dobrze wypełniać obowiązki służby mieszkańcom miasta

 3. Wyborca Prawicy Odpowiedz

  Marek Olbrys nie solidaryzuje się z Chrzanowskim tylko mu po prostu dobrze życzy, czy nie można dobrego słowa powiedzieć drugiemu człowiekowi? Skoro redakcja zapytała o zdanie na temat prezydenta to zostało wypowiedziane, ale nie ma tam nawet słowa żeby iść i głosować za Chrzanowskim, nie ma słowa krytyki w stosunku do partii. Więc po co robić problem tam gdzie go nie ma?

 4. wyborca i sympatyk PiS Odpowiedz

  Zobaczymy jak zacznie się kampania wyborcza, czy Olbryś udzieli wywiadu w którym oficjalnie poprze kandydatkę PiSu i będzie namawiał do głosowania na listy partyjne .

 5. Adamko Odpowiedz

  Jesli jestes wyborcą i sympatykiem PIS-u / jako rzeczesz :-)/ to czemu krytykujesz jedynkę do Sejmiku z listy PIS Marka Olbrysia ? 🙂 Póki co to M.Chrzanowski też jest członkiem PIS i też nie powinieneś go krytykowac :-). A A. Muzyk starrtuje z listy PIS, ale w PIS nie jest. Jej otoczenie też pozostawia wiele do życzenia, w sensie partyjnym, ale kto wie? .Mimo to, oni wszyscy razem pracuja na wspólny sukces wyborczy i miasta i regionu i w końcu kraju. To czemu tak piszesz? Jakaś pokręcona jest ta Twoja logika. Może nie jesteś sympatykiem i wyborcą PIS tylko zwykłym kodziarzem, który sieje zamęt. :-). Bo prawdziwy wyborca i sympatyk PIS miałby dobre słowo dla każdego. I zająłby się pracą a nie mąceniem. Ewentualnie mozesz jechać na wakacje i wypocząc, nikt nie ucierpi przez to. Miłego weekendu wszystkim 🙂

 6. wyborca i sympatyk PiS Odpowiedz

  Słyszałeś wypowiedź posłanki Krynickiej w „Radiu Nadzieja” w pierwszych dniach lipca ?
  cyt : ” Nie mam pojęcia skąd ona ( o A. Muzyk ) takie wiadomości czerpie, bo jeżeli ja jestem posłem z Łomży, a z okręgu jest nas ośmioro, to my najlepiej wiemy, a tak naprawdę ja najlepiej wiem, co się dzieje w Łomży. Nie sądzę, że ktoś z kujawsko-pomorskiego, Śląska czy Mazowieckiego wie to lepiej. Ja się nie dziwię pani Agnieszce Muzyk, że ona tak uważa. Można różne rzeczy wychodzić i wydeptać. Myślę, że to nie fair, że tak się stało. Jeżeli ktoś uważa, że jest świetnym kandydatem na prezydenta to zakłada swój komitet i nie przyczepia się do znaczka PiSu – twierdzi.”
  i … „Ktoś kogoś w worku zaniósł tylnymi drzwiami”.
  Posłanka PiS-u zwraca uwagę na to, że Agnieszka Muzyk uzyskała rekomendację PiS-u nie przynależąc do Prawa i Sprawiedliwości.
  A od kiedy i ile czasu Krynicka jest w PiS ? Długo nie.
  Właśnie takie wypowiedzi szkodzą.Uważasz, że tak powinno wyglądać działanie posłanki i praca na wspólny sukces wyborczy i miasta i regionu i w końcu kraju. ?
  Tak naprawdę kandydatem zarządu okręgowego i moim był obecny prezydent Mariusz Chrzanowski (…) Jest to dla mnie niepojęte – mówi Bernadeta Krynicka.
  Trzeba krytykować zanim nie jest za późno, żeby znów nie było tak jak na początku kadencji w Radzie Miasta, gdzie doszło do rozłamu i zwaśnienia środowiska.
  Właśnie postawa Chrzanowskiego i posłanki Krynickiej , jak i kilku radnych PiSu pozostawia wiele do życzenia, w sensie partyjnym.
  Zobacz posła Kołakowskiego, nie krytykuje decyzji Komitetu Partii, lojalnie wspiera oficjalną kandydatkę.

 7. Nie dla układów Odpowiedz

  @ Wyborca i Sympatyk…

  „Zobacz posła… lojalnie wspiera oficjalną kandydatkę”.

  To nazywasz lojalnością? Przejście na stronę silniejszego, bo układy się nagle zmieniły ?? A wszystko po to, żeby w ten sposób ułatwić sobie samemu pozostanie przy władzy ! 🙂

  Zobaczymy, jak długo będzie w tej komitywie tkwił, jeśli się okaże, że postawił na złego konia… Oby wspierał nie tyle kandydatkę, co lokalną społeczność, którą reprezentuje.

 8. wyborca i sympatyk PiS Odpowiedz

  Jak się komuś nie podobają decyzje Komitetu Politycznego, zawsze może oddać legitymację partyjną. No ale do tego trzeba mieć poczucie honoru . Partia prowadzi politykę globalną w skali kraju. Lokalna społeczność , jak jest przeciw PiSowi, to niech zakłada własne komitety i działa.
  Ale niech nie liczy później na wsparcie partii. Zobaczymy co sami dadzą radę załatwić, nawet i kasę u PSL-POwskiego marszałka województwa, czy na programy rządowe .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *