RN
TwitterFacebook

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łomży [FOTO]

W niedzielę wieczorem ulicami Łomży ruszył Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ten rozpoczął się po sprawowanej w katedrze Mszy za Ojczyznę w intencji Żołnierzy Wyklętych. Około 150 osób przechodziło ulicami Sadową, Polową przy pomniku Bohaterów o Wolność i Niepodległość Polski oraz ulicą Kopernika, gdzie są pomniki Narodowych Sił Zbrojnych i Armii Krajowej. Przy każdym z obelisków zostały zapalone znicze.

Przed rozpoczęciem marszu, każdy uczestnik dostał opaskę na ramię Armii Krajowej lub Narodowych Sił Zbrojnych. Tradycyjnie, skandowane były patriotyczne hasła i przyśpiewki. Marsz zakończył się przy pomniku Narodowych Sił Zbrojnych, gdzie odbył się Apel Poległych i odśpiewano hymn państwowy.

– Powinniśmy brać udział w tym marszu, żeby uczcić pamięć żołnierzy wyklętych. Ludzi, którzy nie poddali się naszemu okupantowi, który po 45 roku okupował nasze państwo. Oni przez długi czas byli zapomnieni, komuniści starali się wymazać ich z naszej pamięci, żeby młodzież o nich nie wiedziała i dlatego ważne jest uczestnictwo w tych marszach, aby kultywować tę pamięć, aby ludzie o nich pamiętali i znali sylwetki tych bohaterów – mówi jeden z uczestników marszu.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 5 =