RN
TwitterFacebook

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łomży [FOTO]

W niedzielę wieczorem ulicami Łomży ruszył Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ten rozpoczął się po sprawowanej w katedrze Mszy za Ojczyznę w intencji Żołnierzy Wyklętych. Około 150 osób przechodziło ulicami Sadową, Polową przy pomniku Bohaterów o Wolność i Niepodległość Polski oraz ulicą Kopernika, gdzie są pomniki Narodowych Sił Zbrojnych i Armii Krajowej. Przy każdym z obelisków zostały złożone wieńce i zapalone znicze.

Przed rozpoczęciem marszu, każdy uczestnik dostał opaskę na ramię Armii Krajowej lub Narodowych Sił Zbrojnych. Tradycyjnie, skandowane były patriotyczne hasła i przyśpiewki. Marsz zakończył się przy pomniku Narodowych Sił Zbrojnych, gdzie odbył się Apel Poległych i odśpiewano hymn państwowy.

Trzeba pamiętać o ludziach, którzy walczyli kiedyś o Polskę, a których potraktowano karygodnie w czasach PRL-u. Próbowano pamięć o nich unicestwić i zlikwidować. Przypominają mi się takie słowa – zakopali nas a nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem. No i mamy teraz plon – mówi jeden z uczestników marszu.

Bartosz Święciński

1 komentarz

  1. MN01 Odpowiedz

    Msza się w Katedrze odbyła, ale mało było na temat Żołnierzy Niezłomnych/Wyklętych. A szkoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *