TwitterFacebook

Marszałek Marek Olbyś? – Nie mówię nie

To jeszcze za wcześnie by o tym mówić, ale jeżeli będzie taka propozycja, to nie powiem nie – mówi Marek Olbryś pytany czy przyjmie propozycję objęcia funkcji marszałka województwa podlaskiego. W wielu kręgach zaczyna mówić się o tym, że to właśnie on powinien być marszałkiem województwa.

W niedzielnych wyborach do sejmiku Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 16 mandatów, co pozwala tej formacji samodzielnie sprawować władzę w województwie. Z grona radnych PiS-u największe poparcie otrzymał właśnie Marek Olbryś.

Każdy z radnych wojewódzkich nosi w swoim plecaku buławę marszałkowską, natomiast nie mówię nie. Jeżeli taka propozycja będzie, jeżeli moi koledzy, bo tak trzeba powiedzieć o tej szesnastce, obdarzą mnie zaufaniem, to myślę, że jest to możliwe. Ale teraz jest jeszcze za wcześnie by o tym mówić – odpowiada Marek Olbryś pytany czy obejmie funkcje marszałka i dodaje, że tak wysokie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości to wyraz zaufania, ale też ogromny kredyt, który należy spłacać przez pełną zaangażowania pracę na rzecz całego województwa.

Marek Olbryś mandat radnego województwa podlaskiego sprawuje od 2006 roku. W tym w ostatniej kadencji był wiceprzewodniczącym sejmiku, a kilka lat wcześniej także wicemarszałkiem województwa podlaskiego.

Marek Olbryś będzie dziś gościem w popołudniowej rozmowie Radia Nadzieja po godzinie 16:00

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *