RN
TwitterFacebook

Mateusz Demczyszak z kolejnym medalem MP

Długodystansowiec „Prefbetu Śniadowo” Łomża, Mateusz Demczyszak podczas Mistrzostw Polski rozegranych w Warszawie wywalczył srebrny medal w biegu na 5 km. Zawodnik na kilometr przed metą zajmował szóstą lokatę, jednak zaczął zmniejszać dystans do prowadzącego Emila Dobrowolskiego (również PREFBET), co dało efekt odrobienia strat do kolegi klubowego. Duży wysiłek i zachowane siły biegnącego na drugiej pozycji przez większość dystansu Yareda Shegumo (v-ce mistrz Europy z Zurichu w maratonie) niestety nie pozwoliły Mateuszowi na zwycięstwo a dodatkowo prowadzący przez większość dystansu Emil na ostatnich metrach przegrał medal zajmując 4 lokatę. Medal Mateusza to już 3 krążek w tym roku a siódmy zdobyty w barwach PREFBET-u, natomiast dla zawodnika jest to 36 medal w karierze zdobyty na Mistrzostwach Polski.

Mateusz-było bardzo ciężko, strata jaką miałem do prowadzących wydawała się wręcz nie do odrobienia, ale na szczęście jest trochę formy i udało wywalczyć się kolejny medal.

Będąc zawodnikiem wolniejszym na końcówce zaatakowałem po 3 kilometrach i niepotrzebnie na 500m do mety trochę zwolniłem aby schować się za Yareda ,wtedy tempo trochę spadła a rywale odrobili stratę i co gorsza na końcówce zabrali mi medal – komentuje rywalizacje Mateusz Demczyszak.

1. Yared Shegumo(AZS AWF Warszawa) 14:27

2. Mateusz Demczyszak(„PREFBET ŚNIADOWO” Łomża) 14:28

3. Damian Kabat(POMORZE Stargard) 14:30

4. Emil Dobrowolski („PREFBET ŚNIADOWO” Łomża) 14:32 Szymon Kulka w tym dniu startował w PKO Nocny Półmaraton Wrocław zajmując świetne II miejsce przedzielając zawodników z Etiopii i Kenii.

Wyniki:

1.Zelalem Mengistu (ETIOPIA) 1:03.54

2. Szymon Kulka („PREFBET ŚNIADOWO” Łomża) 1:05.21

3.Mutuku Kyeva(KENIA) 1:05.55

AK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *