RN
TwitterFacebook

Łomża: Mechaniak doczekał się nowego parkingu [FOTO]

Po 21 latach istnienia Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, szkoła w końcu doczekała się parkingu z prawdziwego zdarzenia. Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie nowego parkingu liczącego blisko 50 miejsc. Koszt jego budowy około 360 tysięcy. Jego budowa rozpoczęła się pod koniec czerwca bieżącego roku.

To była droga żużlowa. Wszelkiego rodzaju doły, kałuże, to nie był taki stan parkingu jaki powinien być przy szkole. Teraz jest bardzo nowoczesny i funkcjonalny – mówi o nowo otwartym parkingu dyrektor szkoły, Jacek Kocoń.

Na nowy parking szczególnie wyczekiwali uczniowie, którzy – jak przyznają – nie będą już musieli taplać się w błocie. Po deszczach to był koszmar wjechać na szkolny parking. Większość osób jest zadowolona. W końcu normalnie możemy wjechać nie brudząc samochodu i wysiadając tak samo nie musimy przechodzić po tym błocie – mówi przewodniczący samorządu uczniowskiego, Piotr Krakowiecki.

Jak informuje dyrektor ZSMiO, jest to kolejny etap budowy szkoły. W ubiegłym roku w szkole wybudowano nowe boisko, w tym roku jest nowy parking, a teraz dyrekcja liczy na stadion lekkoatletyczny. Będziemy wtedy można powiedzieć szkołą, która ma pełne wyposażenie.

Uroczystość otwarcia parkingu była połączona z sadzeniem drzew i krzewów przez przybyłych gościu i uczniów. Chodzi nam o to, aby nie tylko upiększyć okolice parkingu, ale i uzmysłowić jak ważna jest zieleń i jak ważna jest w naszym życiu natura – mówi Ewa Fronc Romaniuk, wicedyrektor do spraw wychowania w Zespole Szkół Mechanicznych. Z inicjatywy uczniów o specjalności ochrona środowiska, przygotowano certyfikat świadomego ekologa dla wiceprezydenta Łomży, Andrzeja Garlickiego, a na zasadzonych drzewkach uczniowie umieścili certyfikaty ekologiczne.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *