RN
TwitterFacebook

Miało być załagodzenie sporu. Miało…

Miało być załagodzenie sporu, wyjaśnienie pewnych kwestii i zatopienie przysłowiowego topora wojennego. Miało, bo na wczorajsze (22.02) spotkanie zorganizowane przez Andrzeja Korytkowskiego z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, gdzie zaproszeni zostali łomżyńscy działacze sportowi, aby porozmawiać o ostatnich wydarzeniach i wzajemnych oskarżeniach w związku z dotacjami dla klubów sportowych, nie przyszedł żaden przedstawiciel sportów drużynowych. A to właśnie między nimi, a przedstawicielami sportów indywidualnych toczy się spór.

Na spotkaniu obecny był oczywiście jego organizator czyli Andrzej Korytkowski oraz Jan Kotowski z LKS Narew Kurpiewski Łomża, Zbigniew Maleszewski z BKS Tiger Łomża oraz Dariusz Kisiel z UKS Liceum Mistrzostwa Sportowego Łomża, czyli przedstawiciele klubów, które dostały mniejszą dotację z miasta w porównaniu z rokiem ubiegłym. Na spotkanie z powodów służbowych nie mogła pojawić się prezes MKS Dwójka Łomża, Iwona Gryczewska, a sms-a o swojej nieobecności napisał już w trakcie spotkania prezes MŁKS Łomża, Wojciech Pietruszewski

– Powiem tak, gdybyśmy byli traktowani poważnie to zapewne jakieś, osoby by przyszły tu z nami rozmawiać. Także według mnie to jest, jakby to delikatnie ująć, nie szanowanie osób, z którymi się prowadzi dyskusje i chce dojść do jakiegoś konsensusu – mówił Zbigniew Maleszewski prezes i trener BKS Tiger Łomża.

Trener Jan Kotowski powołując się na rozmowę w Radiu Nadzieja przywołał słowa prezesów swoich klubów Iwony Gryczewskiej i Wojciecha Pietruszewskiego o zachęceniu wszystkich działaczy sportowych do gry w jednej drużynie, czyli na rzecz łomżyńskiego sportu. – Prezesi mówią tak: „Panowie, grajmy dla Łomży, grajmy w jednym zespole”. Jestem całym sercem za tym, grajmy dla Łomży, tylko gdzie oni są? Nie ma z kim grać. Nie będę się wypowiadał do ścian. Nie ma tych graczy, a ja bym chętnie pograł.

Rozmowę o dotacjach z Andrzejem Korytkowskim i Zbigniewem Maleszewskim mogą państwo wysłuchać tutaj, a z Iwoną Gryczewską i Wojciechem Pietruszewskim tutaj.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu powołana została nowa Łomżyńska Rada Sportu, a pierwsze spotkanie nowej rady odbędzie się prawdopodobnie we wtorek.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *