RN
TwitterFacebook

Miastkowo: przejście dla pieszych czy sklep z alkoholem?

Ma być wygodniej, a przede wszystkim bezpieczniej. Mowa o inwestycji, która niebawem ma być realizowana w Miastkowie w powiecie łomżyńskim. Inwestycji, o którą mieszkańcy proszą od lat. A chodzi o budowę nowych przejść dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 61.

Jedno z przejść dla pieszych miałoby powstać w pobliżu wejścia do kościoła. Przeciwna takiemu rozwiązaniu jest radna gminy Miastkowo Danuta Zajączkowska. Jak mówiła podczas ostatniej sesji rady gminy, usytuowanie go w tym miejscu może sprawić, że położony po drugiej stronie jezdni sklep straci prawo sprzedaży alkoholu. – Z pieniędzy, które dostajemy ze sklepu, który tam ma koncesję dzieci wyjeżdżają na wakacje, na obozy letnie, bezpłatnie, dzieci z ubogich rodzin. Państwo się nad tym nie zastanawiacie, ale myślę że trzeba tę propozycję rozważyć, bo będzie tak jak to w internecie pisze, najwięcej rond jest w mieście Łomża i najwięcej przejść jest w gminie Miastkowo – mówiła Danuta Zajączkowska.

O poprawę bezpieczeństwa na tej drodze mieszkańcy zabiegają od lat. Podkreślał to na ostatniej sesji radny gminy Miastkowo, a jednocześnie sołtys sołectwa Miastkowo Rafał Bąkowski. W opinii wielu, przejście w tym miejscu jest jak najbardziej zasadne. – Z tego, co mogę powiedzieć jako sołtys, który zwołuje zebrania i ten temat poruszany był wielokrotnie, większość mieszkańców opowiada się za tym, żeby to przejście powstało. Też rozmawiam z mieszkańcami innych miejscowości, nie słyszałem negatywnych opinii odnośnie powstania tego przejścia – przekonywał Rafał Bąkowski.

W sumie planowane są trzy nowe zebry. Zgodnie z planem przejścia mają być doświetlone. Mieszkańcy Miastkowa przekażą na ten cel pieniądze pochodzące z funduszu sołeckiego w kwocie prawie 50 tys. złotych.

Wypadki i kolizje na drodze krajowej nr 61 niestety nie należą do rzadkości. Według policyjnych statystyk, w okresie od 2007 do 2018 roku w okolicy Miastkowa doszło do około 250 kolizji i ponad 50 wypadków. Zginęło w nich 20 osób, a ponad 60 zostało ciężko rannych.

Marzena Wiśniewska

15 komentarzy

 1. Michał Odpowiedz

  Przejście jest blisko tylko ludzie są zbyt leniwi żeby podejść 10 metrów do przejścia

 2. Oli Odpowiedz

  Przecież można to pogodzić. Wszystko w rękach rady. Trzeba chcieć.

 3. MSa Odpowiedz

  W tej miejscowości jest tyle punktów z koncesją na alkohol, że zamknięcie 1 nie zrujnuje budżetu gminy. Gdyby radni wcześniej nie podnieśli sobie diet o 100% może starczyło by i dla dzieci na wyjazdy. Niektórzy radni oddają swoje diety na cele społeczne. Może jakaś solidarna zrzutka pozostałych?
  Przejścia powstają z inicjatywy dużej grupy mieszkańców i są efektem wieloletnich starań. To nie dla 1 osoby, czy 1 punktu a dla wszystkich. Przejść 100m może mlody, a nie staruszka o kulach.
  Chyba najwięcej w Miastkowie jest wypadków a nie przejść.
  Jakie priorytety?

 4. Zosia Odpowiedz

  Ciekawe jakie pani radna ma profity z bronienia sklepu, co jest ważniejsze alkohol czy bezpieczeństwo ludzi !!!

  1. Sąsiad Odpowiedz

   W niedzielę przecież sklepy są zamknięte, więc można korzystać z Nowego parkingu za kościołem zrobionego z pieniędzy wszystkich parafian.

 5. Gorszy Ale myślący sort Odpowiedz

  Może warto pomyśleć o tym, że przejście miałoby się znaleźć zaraz za zakrętem na górce, zza której kompletnie nic nie widać. Ludzie, a przede wszystkim starsi, to święte krowy – jest zebra więc idę i nie patrzę. Ilość wypadków spowodowana tak umiejscowionymi pasami wyłącznie wzrośnie. Są w tej gminie inne miejsca gdzie pasy powinny się pojawić np. na skrzyżowaniu ul. Łomżyńskiej z drogą prowadzącą do Tarnowa. Tu zdecydowanie chodzi o wygodę osób chodzących do Kościoła, a nie bezpieczeństwo mieszkańców – będzie użytkowane wyłącznie w niedziele i święta. Szkoda tylko tych dzieci, które stracą możliwość wyjazdów na ferie i wakacje.

 6. Endrju Odpowiedz

  Wydje mi się że Pani radnej powinno chyba bardziejie zalezec na bazpieczenstwie ludzi a nena ji sprzedarzy alkocholu. Na ulicy Lomzynskiwj jest cztery punkty sprzedaży alokochole a po za tym gdzie walka z alkocholizmem. W Place obecnie na na jedna osobe przypada 11 litrów na jedną osobę. A zreszta Pani radna nie musi chodzic tak dalej po alkochol ma punkt sprzedazy nieco blizej swego domu.

  1. Myślę więc jestem Odpowiedz

   Ludzie sluchajcie i czytajcie ze zrozumieniem. Nie chodzi o alkohol tylko o to że z pieniedzy za koncesje dzieci z ubogich rodzin moga wyjechac na wakacje lub ferie. A poza tym koncesje na alkohol przyznaje gminna komisja alkoholowa zlozona z urzednikow gminy a nie radni. Wiec o jakich profitach dla pani radnej tu mowa.

  2. Przeciwnik oderwanych od pługa Odpowiedz

   Endrju Tobie walka z alkoholizmem bardzo by się przydała. Z ortografią problem, ale z matematyką również. Radnej nie chodzi o sprzedaż alkoholu tylko o dobro dzieciaków. Przejście dla pieszych pod kościółem jest zbędne. Tyle lat ludzie chodzili i nigdy nic się nie stało. Z przejścia korzystać będzie tylko kilka osób kilka dni w roku, jak ktoś wcześniej wspomniał w komentarzu. Idziecie doić krowy, a nie zajmujecie się polityką, o której nie macie pojęcia.

   1. Zebra vs Alkohol Odpowiedz

    Dojenie krów nie dyskryminuje do tego żeby nie zabierać głosu w sprawach dotyczących wszystkich . Takie podejście może mieć tylko nielot z “wylegarni Pis-klaków.”

 7. Mieszkaniec Odpowiedz

  Pasy i bezpieczeństwo moim zdaniem są najważniejsze !!! Mam nadzieję, Miastkowo nie za przepaści danej możliwości wybudowania nowych przejść

 8. Mieszkaniec Odpowiedz

  Pasy i bezpieczeństwo moim zdaniem są najważniejsze !!! Mam nadzieję, że Miastkowo nie za przepaści danej możliwości wybudowania nowych przejść

 9. myśląca Odpowiedz

  Ja jednak się zgadzam z radną Zajączkowską te starsze schorowane osoby przejście po pasach naprzeciwko szkoły mogą potraktować jako dbanie o kondycję, lub pokutę za grzechy innych ludzi. Jestem ciekawa czy jeśli przejście powstanie nie będzie świętych krów, które z niego nie będą korzystać?

 10. Zebra vs Alkohol Odpowiedz

  Któż to wygra w starciu zebry vs alkohol, czy dzieci będą wyjeżdżać na kolonie, czy będzie bezpieczniej czy też wygodniej. Te i inne nurtujące pytania wkrótce znikną bo prawda jak zwykle leży schowana pomiędzy… Napewno nie na pasach leży problem i nie szukał bym go dnie butelki 🙂

 11. Były mieszkaniec Odpowiedz

  Nie mieszkam na codzień w Miastkowie ale z tego co pamietam jest 6 lokalizacji ze sprzedażą alkoholu, a przejść tylko 2 lub 3. Wszyscy wiemy ile wypadków było na przestrzeni ostatnich lat, kolejne przejscia to również spowolnienie ruchu i zwiekszenie uwagi przez jadących kierowców a co za tym idzie bezpieczeństwa na drodze. 1 koncesja na alko ile daje profitu dla gminy? Co tym dzieciom po wyjazdach na kolonie jak mogą zginąć przechodząc przez ulice. Co jest ważniejsze bezpieczeństwo czy niewielki wpływ do budżetu gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 5 =