RN
TwitterFacebook

„Miejsce na Wiersz”. Znamy zwycięzców konkursu!

Gabriela Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej im. Księcia Janusza Mazowieckiego w Łomży, Emilia Mozolewska i Dymitr Sieliło z Zespołu Szkół im. Stefana Batorego w Grodnie oraz Amelia Andruszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży to zwycięzcy XVI Konkursu Recytatorskiego „Miejsce na Wiersz”. Zmagania odbyły się w łomżyńskim Klubie Wojskowym.

Ideą konkursu była prezentacja poetów regionalnych, często zapomnianych i krzewienie ojczystego języka. Do udziału w konkursie przystąpiło 18 uczestników. Kategoria wiekowa objęła szkoły podstawowe i gimnazja. Organizatorem było Stowarzyszenie Wspólnota Polska, Teatrzyk Żywego Słowa „Logos” i Klub Wojskowy.

Grono komisji stanowiły Elżbieta Ziółkowska, Małgorzata Sawicka i Joanna Klama. Oceniane były w pierwszej kolejności dykcja, akcent, dobór repertuaru oraz umiejętność przekazania żywego słowa. Wyróżnienia otrzymały Diana Łukoić ze Szkoły im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudomino na Litwie oraz Paweł Koziej ze wspomnianej już Szkoły Podstawowej nr 9.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *