RN
TwitterFacebook

Mieszkańcy Karwowa mają nową drogę [FOTO]

Oczekiwany od wielu lat remont drogi powiatowej Stryjaki – Karwowo-Wszebory doczekał się końca. Uroczyście otwarto wyremontowany odcinek.

Mieszkańcy niewielkiego Karwowa w gminie Jedwabne od dawna uskarżali się na zły stan drogi.

Droga ta była technicznie zrujnowana, z racji sprzętu, czasu – mówi Ireneusz Chrostowski, mieszkaniec Karwowa, radny gminy Jedwabne. – Ona była budowana, brukowana w latach dwudziestych przed wojną – dodaje. – Droga była fatalna, ludzie mieli problem często z dojechaniem na wiosnę – mówi Bogdan Iwanowski, przewodniczący rady miejskiej w Jedwabnem. – Droga była w stanie krytycznym – podkreśla Mieczysław Mościcki, sołtys wsi Karwowo-Wszebory. – Nie można było tą drogą przejechać, ludzie po prostu mieli jej dość, każdy chciał żeby była taka jak jest w tej chwili – mówi mieszkanka Karwowa. Jak jest obecnie? – Droga jest szersza, są pobocza, zrobiony jest nowy asfalt, pobocze jest bardzo dobre i rowy odpływowe – uzupełniają kolejni mieszkańcy wsi.

Nowa inwestycja to ponad dwa kilometry nowego asfaltu z odwodnieniem i poboczami. Teraz jest nie tylko szybciej, wygodniej, ale przede wszystkim bezpieczniej. Otwarcie tej drogi to dowód na to, że województwo podlaskie rozwija się, a władze inwestują również w drogi lokalne.

Po tej drodze poruszają się duże sprzęty rolnicze i ta droga jest po prostu koniecznością. Ja cieszę się, że została wybudowana, została wybudowana w dobrej jakości i niech służy społeczności lokalnej – podkreśla poseł Lech Kołakowski.

Remont był możliwy głównie dzięki dotacji z budżetu państwa.

Ta droga powstawała z takiej szczególnej puli środków finansowych, które są w dyspozycji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. To rezerwa, którą ministerstwo i jest ona przeznaczona na usuwanie skutków lub zapobieganie skutkom klęsk żywiołowych – wyjaśnia wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Inwestycja kosztowała niecałe 2 miliony 300 tysięcy złotych.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *