RN
TwitterFacebook

Miliony na hale sportowe w Szczepankowie i Jarnutach

Szkoła podstawowa w Szczepankowie w gminie Śniadowo i szkoła podstawowa w Jarnutach w gminie Łomża będą miały nowe sale gimnastyczne. Budowę obiektów wesprze Ministerstwo Sportu i Turystyki. Pieniądze zostały przyznane w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” – poinformowała na konferencji prasowej w Szczepankowie poseł Bernadeta Krynicka.

Budowa sali sportowej w Jarnutach będzie dofinansowana kwotą ponad trzech milionów złotych, natomiast na obiekt w Szczepankowie Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy jeden milion złotych. Jak zapewniają wójtowie obu gmin, Piotr Kłys z gminy Łomża i Rafał Pstrągowski z gminy Śniadowo – sale sportowe będą gotowe na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Oba obiekty mają być pełnowymiarowe.

Na realizację projektu w skali kraju przeznaczono ponad dwadzieścia milionów złotych, tymczasem tylko do dwóch gmin z powiatu łomżyńskiego trafiła ponad jedna piąta tej kwoty. To jednak nie koniec. Poseł Bernadeta Krynicka jest przekonana, że to nie wszystkie pieniądze, jakie trafią z tego projektu do naszego regionu:

Te wyniki, które zostały ogłoszone, to tylko część (wyników – dop. red). W dalszej kolejności będą ogłaszane następne listy dofinansowania. To nie jest koniec (…) To jest tylko fragment już zaakceptowanej i podpisanej przez pana ministra listy, ale oczekujemy na następne i myślę, że też z sukcesem – mówi poseł Bernadeta Krynicka, która zainspirowała samorządowców z gmin Śniadowo i Łomża do ubiegania się o dofinansowanie z tego programu i pilotowała jego przebieg.

mk

1 komentarz

  1. mieszkaniec Szczepankowa Odpowiedz

    Za 2 miliony chcą sale wybudować? Przedwyborczy bełkot. Szkoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *