RN
TwitterFacebook

Młode tenisistki rywalizowały na korcie w Łomży [FOTO]

Agata Dębek (UKS Return Łomża) zajęła drugie miejsce w singlu i pierwsze w grze deblowej w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Kadetek w tenisie „MJ CUP”. Na kortach III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Dzięki wsparciu finansowemu państwa Anny i Tomasza Męczkowskich – właścicieli firmy MJ Jedwabne rozegrane zostały Mistrzostwa Podlasia dziewcząt do lat 16.

W turnieju wystartowało dziesięć tenisistek z Białegostoku, Augustowa i Łomży. Zwyciężyła Paulina Aleksandrowicz (NST podlaskie), natomiast do półfinału zawodów dotarły Aleksandra Niklewicz i Sandra Bałdyga (UKS Return Łomża). W deblu najlepsza okazała się para Agata Dębek / Aleksandra Wawrzyniak (UKS Return Łomża), które w finale 6/2 6/4 ograły klubowe koleżanki Sandrę Bałdygę i Anielę Galińską.

Uczniowski Klub Sportowy Return Łomża reprezentowały także Ewa Męczkowska, Marysia Rusiecka i Kinga Wysocka, która w pierwszej rundzie turnieju po bardzo zaciętym pojedynku pokonała 6/7 (5) 6/2 6/1 Kaszubowicz Angelinę (UKS – Sokół Asy Białystok).

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Janusz Sewastianow – sędzia Polskiego Związku Tenisa, a o zdrowie i bezpieczeństwo grających w 30° upale zadbała Grupa Ratownicza SPR Nadzieja.

UKS Retrurn Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *