RN
TwitterFacebook

„MŁODZI PROGRAMIŚCI” Fel:X w Parku Przemysłowym Łomża

Firma Fel:X Programowanie i Robotyka działa na lokalnym rynku od 2015 roku, propagując naukę programowania wśród dzieci i młodzieży, która realizowana jest na podstawie programu przygotowanego przez szkołę Młodych Programistów z Gdańska. Zakres nauki obejmuje kilkanaście różnych środowisk programistycznych.

Programowanie wydaje się być trudne, lecz młodzi adepci uczą się tej trudnej sztuki tworzenia gier i animacji dzięki odpowiednim narzędziom, metodom i oprogramowaniu, które pozwalają zmienić młodych użytkowników komputerów w młodych programistów. Kursanci dodatkowo uczą się języka angielskiego, ponieważ większość języków programowania jest w nim napisana. Nauka programowania ułatwia zrozumieć matematykę i jest polecana tym, którzy mają z nią problemy.

Działalnością wpisuje się to również w plany rządowe, w których m.in. nauka programowania, staje się od września 2017 roku przedmiotem obowiązkowym już od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Odpowiedzią na współczesne wyzwania rozwojowe muszą być zmiany mające na celu zapewnienie skutecznego transferu wiedzy do gospodarki oraz współpraca nauki z biznesem. Zaawansowana technologicznie branża produkcji gier wideo jest kluczowa z punktu widzenia państwa stawiającego na innowacje i rozwój. Musimy zdecydowanie zwiększyć innowacyjność gospodarki. Skierowanie środków do sektora gier wideo wesprze inteligentną reindustrializację, będącą ważnym punktem Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zapraszam i zachęcam wszystkich do aktywnego udziału w tym przedsięwzięciu – Jarosław Gowin Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Równocześnie prowadzone są warsztaty z robotyki, podczas których młodzi technicy budują roboty z klocków lego, które za pomocą klocków programistycznych, czujników i silników mogą jeździć, chodzić, chwytać i strzelać.

Prowadzony będzie także indywidualny tok nauczania, a cały kurs trwa 8 semestrów. Nabór jest całoroczny. Kontakt w celu zasięgnięcia dodatkowych informacji: tel. 697 863 270, e-mail: lomza@mlodziprogramisci.pl, www.mlodziprogramisci.pl/lomza lub sekretariat@parklomza.pl

PPŁ/reklama/promocja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *