TwitterFacebook

Młodzi rolnicy z Teksasu odbędą praktyki w województwie podlaskim [FOTO]

Młodzi rolnicy z Teksasu, odbędą praktyki w województwie podlaski, w ramach programu „Wymiana młodych rolników Polska Teksas 2017” Zanim jednak zaczną pracę w gospodarstwie, przez 4 dni zwiedzą nasz region.

Studenci z Teksasu, miesięczne praktyki odbędą w rodzinnych gospodarstwach rolnych. Jednym z gospodarstw, do których trafią studenci będzie gospodarstwo Karola Klimaszewskiego z Klimasz w gminie Zambrów.

Zdecydowaliśmy się na przyjęcie studenta z wymiany, ponieważ chcemy wymienić się naszymi doświadczeniami. Jest to dobry czas na odbycie praktyk, ponieważ czerwiec to jest taki miesiąc, gdzie jest sporo prac polowych, prac na maszynach czy prac przy zwierzętach – mówi Karol Klimaszewski. 

Grupa około 16 osób studenci wraz z wykładowcami, wizytę w Łomży zaczęła od pobytu w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, gdzie podczas wykładu dr Andrzeja Borusiewicza zapoznali się z charakterystyką rolnictwa w Polsce.

Goście z Teksasu, odwiedzą m.in OSM Piątnica, Zakład Produkcji Pasz Grupę Agrocentrum, fermy drobiowe, mleczne, indycze,bydła.

Program wymiany studentów pilotowany jest przez Polski Związek Producentów Zbóż, partnerem projektu jest Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży.

W ramach programu grupa polskich studentów w sierpniu odbędzie praktyki miesięczne praktyki na fermach w Teksasie.

AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *