RN
TwitterFacebook

Motoserce zabiło w Łomży po raz trzeci [FOTO]

Już po raz trzeci na Starym Rynku w Łomży odbyła się ogólnopolska akcja „Motoserce”. Ideą jest zebranie jak największej ilości krwi. W tym roku udało się jej zebrać ponad 87 litrów, czyli o dwa razy więcej niż podczas ubiegłorocznej akcji.

W tym roku akcja zbierania krwi w ramach Motoserca rozpoczęła się już 2 maja w oddziale RCKiK w Łomży. Zaś wczoraj (06.05) na Starym Rynku stały dwa krwiobusy, a akcja rozpoczęła się o 11:30 i trwała do godziny 17:00. W tym roku przygotowanych było wiele atrakcji dla dawców. Były upominki i losowanie nagród głównych – trzech o wartości tysiąca złotych. Chcemy w ten sposób uhonorować tych, którzy tą krew przyszli oddać, bo o to nam właśnie podczas tej akcji chodzi – mówi Marcin Grodzki z klubu motocyklowego Wild Dogs Łomża, który jest pomysłodawcą wydarzenia. Oddaję krew, ponieważ uważam, że może ona komuś pomóc i zawsze warto pomagać. A jeżeli jest taka okazja, że akurat jestem na Motosercu, to myślę, że takim gestem mogę komuś pomóc – mówiła obecna tego dnia na starówce mieszkanka Łomży, przed pierwszym w swoim życiu oddaniem krwi.

Tego dnia na Starym Rynku na mieszkańców Łomży i okolic czekało mnóstwo atrakcji, były to między innymi konkursy z nagrodami, pokaz antyterrorystyczny czy koncerty. Przed zebraną publicznością zagrali: Czwarta Piętnaście, Mad Bee, znany z programu „Idol” Adam Kalinowski oraz gwiazda wieczoru – Luxtorpeda. Był także stały punkt Motoserca, czyli parada motocyklistów.

Super akcja, atmosfera jest ekstra. Fajnie, że coś takiego się dzieje w takim niewielkim mieście jakim jest Łomża i fajnie, że jest takie duże zainteresowanie. Byłam na każdej edycji – mówi mieszkanka Łomży.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *