RN
TwitterFacebook

Na „drodze śmierci” ma być bezpieczniej

Montaż dodatkowych barierek ochronnych przy szkole oraz budowa przejścia dla pieszych – mają sprawić, że będzie bezpieczniej na drodze krajowej nr 61 w Miastkowie w powiecie łomżyńskim. Przez mieszkańców regionu bardzo często droga ta jest nazywana „drogą śmierci”.

Poprawa bezpieczeństwa w Miastkowie to priorytet, bo obecnie trasa w tym miejscu jest nazywana „drogą śmierci” z powodu licznych i często tragicznych wypadków do jakich tu dochodzi. O bezpieczną drogę do szkoły walczą nauczyciele i rodzice uczniów tamtejszej szkoły. A chodzi między innymi o pobliskie przejście dla pieszych. Pierwszym krokiem do poprawy bezpieczeństwa dzieci ma być montaż barierek ochronnych przy szkole. – To faktycznie poprawiło bezpieczeństwo, niemniej jednak ruch na tej drodze nie zmalał – mówi Agnieszka Zduńczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Miastkowie.

Podobnego zdania jest pani Daniela, strażniczka szkolna, która odpowiada za przeprowadzenie dzieci przez ruchliwą ulicę. – Dużo pojazdów jeździ, jest niebezpiecznie w dalszym ciągu. Niedawno musiałam uciekać z przejścia, bo kierowca chciał jechać – przyznaje w rozmowie z Radiem Nadzieja. – Jak policja stoi to oni troszeczkę wolniej jeżdżą, ale jak policji nie ma, no to mówię pani ile fabryka da, po prostu „droga śmierci”.

Jak poinformował nas sołtys sołectwa Miastkowo Rafał Bąkowski, w łomżyńskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad trwają prace nad kolejnymi postulatami mieszkańców Miastkowa dotyczącymi bezpieczeństwa. A chodzi o reorganizację ruchu przy wjeździe na parking za kościołem, przeniesieniu znaku z nazwą miejscowości przed skrzyżowanie dróg Łuby Kurki (ulica Nowogrodzka) – DK61 oraz usunięciu znaków ograniczenia prędkości do 70 km/h, bowiem znak o obszarze zabudowanym będzie nakładał ograniczenie do 60 km/h (w porze nocnej) i 50 km/h (w porze dziennej). Mieszkańcy Miastkowa walczą również o budowę przejścia dla pieszych w okolicach ulicy Nowogrodzkiej.

Dodajmy, że w okolicach przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Miastkowie postawiona została także budka dla strażników przejścia. To inicjatywa jednego z mieszkańców gminy. Obiekt jest przeszklony, co umożliwia dobrą widoczność na przejście i okolice. Dodatkowo poprawia komfort pracy strażników przejścia, którzy czuwają nad bezpieczeństwem pieszych.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *