RN
TwitterFacebook

„Nie daj się wkręcić Babciu” [FOTO]

Spektakl edukacyjny pt.„Nie daj się wkręcić Babciu” w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku, mieli okazję obejrzeć dziś (11.12) łomżyńscy seniorzy, m.in funkcjonariusze policji, straży pożarnej, oraz zaproszeni goście. Widowisko zostało wystawione w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. 

Spektakl edukacyjny „Nie daj się wkręcić babciu” został wyłoniony w ramach rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i aspołecznym zachowaniom „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Partnerem przedsięwzięcia jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Jego premiera odbyła się w październiku w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Głównym tematem przedstawienia jest bezpieczeństwo seniorów, którzy przez swoją zbytnią ufność i nieostrożność, bardziej od innych, narażeni są na działania oszustów. 

Nasza szkoła została zaproszona przez policję, do tego, aby ten spektakl wystawić. Prace trwały około dwóch tygodni. Ostrzegamy przed tymi, najczęstszymi sytuacjami, które dotykają seniorów. Przede wszystkim są to wypadki komunikacyjne, wiemy, że ludziom starszym trudno jest się poruszać, często chcą to zrobić na skróty, ale ważne jest, aby przechodzić prawidłowo przez jezdnię, w miejscach do tego wyznaczonych. Inną sytuacją przed jaką przestrzegamy są to naciągacze, którzy dzwonią i proponują wyjęcie wszystkich pieniędzy z banku, są podawane najróżniejsze powody. Ostrzegamy seniorów także przed tym, aby nie podawali przez telefon swoich danych osobowych, osobom obcym, ponieważ mogą one być wykorzystane w złym celu – Kamila Przychodzień dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku. 

AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *