RN
TwitterFacebook

“Niesamowite!!! To była wirtuozeria” – Pierwszy dzień IX Novum Jazz Festiwal

Skiela Kapela, Stanisław Słowiński Quintet oraz Sebastian Zawadzki to oni dostarczyli niezapomnianych doznań miłośnikom jazzu podczas wczorajszego (12-11) koncertu rozpoczynającego IX Novum Jazz Festiwal. 

Koncert rozpoczął występ łomżyńskiego zespołu. Skiela Kapela, który działa przy Regionalny Ośrodku Kultury w Łomży. Inspiracją dla zespołu stała się muzyka ludowa z regionu kurpiowskiego w stylu soul, jazz czy funk – Od małego tańczyłam w zespole Pieśni i Tańca, byłam tam bardzo często główna solistką, utwory ludowe idą ze mną przez życie, a potrzeba czasu i ducha, oraz różnorodność form, która obecnie istnieje, połączyła właśnie te dwa zestawienia, czyli muzykę muzykę ludową z muzyką rozrywkową – mówiła wokalistka zespołu Agnieszka Żemek – Pawczyńska.

Po występie zespołu Skiela Kapela, który po raz pierwszy wystąpił podczas festiwalu Novum Jazz Festiwal, przyszedł czas na występ Sebastian Zawadzkiego laureata Novum Jazz Festiwal 2011. Publiczność, na prawdę pomogła mi grać dzisiaj, czułem ich wsparcie. Tu w Łomży mi się podoba, że publiczność żywo reaguje na muzykę i czuję, że uczestniczy ze mną w tym wykonaniu – mówił po koncercie Sebastian Zawadzki.

Jak się okazało koncert rozpoczynający IX Novum Jazz Festiwal był prawdziwą muzyczną ucztą dla duszy. Jestem bardzo zaskoczony występem zespołu Skiela Kapela z Łomży, bardzo mi się podobało, znane i mniej znane pieśni ludowe w stylu soul, świetny wokal znakomicie instrumentaliści, podobał mi się także występ Sebastiana Zawadzkiego, trzeba się było trochę wyciszyć, żeby w pełni zaufać artyście i oddać się całym sobą proponowanej przez pana Sebastiana muzyce. Ostatni koncert Stanisława Słowińskiego Quintet to moim zdaniem najlepszy koncert jaki słyszałem od jakiegoś czasu. Niesamowite to była wirtuozeria, według mnie nic więcej z instrumentem nie da się zrobić, tak to odebrałem. Poza tym prosty język, prosta harmonia, która podobała by się mojemu 4 letniemu synkowi – swoimi wrażeniami po występach podzielił się jeden z uczestników.

Dziś (13-11) drugi dzień Novum Jazz Festiwal. Od godziny 11.00 będą trwały otwarte przesłuchania finałowe IX Przeglądu Młodych Wykonawców Muzyki Jazzowej, o godz. 18.00 nastąpi ogłoszenie wyników IX Przeglądu Młodych Wykonawców Muzyki Jazzowej, później krótki występ Laureata Konkursu na Nową Nadzieję Jazzu, całość zwieńczy Koncert Finałowy IX Novum Jazz Festiwal. Organizatorem festiwalu jest Radio Nadzieja i Centrum Katolickie w Łomży. Dyrektorem artystycznym jest Mirosław Dziewa.

AA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − 17 =