RN
TwitterFacebook

Noc Muzeów w łomżyńskim Teatrze Lalki i Aktora

W najbliższą sobotę 19.05.2018 o godzinie 20:00 zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora na spektakl „Proces” w reżyserii Jarosława Antoniuka. Autorem scenografii jest Jarosław Perszko, kostiumy przygotowała Eva Farkašová. Kompozytorem muzyki jest natomiast Zbigniew Krzywański – współzałożyciel zespołu Republika.

Trzydziestoletni prokurent bankowy Józef K. pewnego ranka doświadcza absurdalnej sytuacji – nie zna bowiem powodów swojego porannego zatrzymania, podejmuje jednak nierówną walkę z bezdusznym systemem, którego motywów nie potrafi zrozumieć. Historia bohatera spektaklu dobitnie pokazuje, jak wszechwładne oraz ogarnięte biurokracją państwo odbiera obywatelowi prawo do wolności i prywatności.

Spektakl w adaptacji i reżyserii Jarosława Antoniuka powstał na podstawie surrealistycznej powieści Franza Kafki, która zapisała się w historii literatury jako metafora totalitaryzmu i zarazem opowieść o samotności człowieka we współczesnym świecie.

Serdecznie zapraszamy na spektakl „Proces”, który odbędzie się w ramach Nocy Muzeów 19.05.2018 o godzinie 20:00 w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.

TLiA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *