RN
TwitterFacebook

Nowa lokalizacja dworca autobusowego w Łomży

W związku z budową Miejskiego Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjnego, z dniem 1 czerwca 2019 roku dworzec autobusowy zostanie przeniesiony na wybudowany w ubiegłym roku parking przy ul. Dworcowej, naprzeciwko wiaty Miejskiej Hali Targowej. Informacja dworcowa oraz kasa biletowa PKS Nova pozostają na aktualnych miejscach, w ciągu lokali handlowych Al. Legionów 48. W związku z powyższym zmianie ulegnie organizacja ruchu w tym rejonie.

Dotychczasowy parking w całości zostanie przeznaczony na funkcjonowanie tymczasowego dworca, do którego dojazd będzie odbywał się ulicą Dworcową. Wyznaczono na nim siedem stanowisk autobusowych dla wsiadających oraz trzy dla podróżnych wysiadających. Wydzielono także dziesięć dodatkowych miejsc na potrzeby taksówek. W okresie funkcjonowania tymczasowego dworca nie będzie możliwości parkowania w tym miejscu. W okolicach Miejskiej Hali Targowej parkowanie możliwe jest tylko w wyznaczonych miejscach. Prosimy o szczególne zwrócenie uwagi na ustawione znaki drogowe.

Realizacja budowy Miejskiego Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjnego została podzielona na kilka etapów. Dotychczas wykonano roboty rozbiórkowe budynków i  zadaszenia starego obiektu dworca oraz prawie w całości sieci ciepłownicze, deszczowe, elektryczne, teletechniczne i sanitarne. Zakończyły się prace związane z wykonywaniem fundamentów pod zadaszenie dworca oraz budynek. Obecnie trwają tam prace drogowe. Rozpoczęło się również wykonanie konstrukcji stalowej budynku i peronów wraz ze szklanym zadaszeniem. Ogłoszony został także przetarg na wykonanie budynku dworca i schodów zewnętrznych przy pawilonach handlowych. Dodatkowo w ubiegłym roku wykonano parking przy ul. Dworcowej wraz z infrastrukturą techniczną – oświetleniem, monitoringiem, nagłośnieniem i kanalizacją deszczową.

W ramach całej inwestycji ma powstać węzeł komunikacji autobusowej z ośmioma stanowiskami przystankowymi, pięcioma stanowiskami obsługi pasażerów lokalnych przewożonych przez busy, a także budynek dworca oraz zadaszenie dworca o konstrukcji stalowej z pokryciem szklanym. Na realizację przedsięwzięcia władze Łomży starają się pozyskać dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. Zrównoważona mobilność miejska w Łomży”. Wniosek w tej sprawie został miesiąc temu złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

UM w Łomży

1 komentarz

  1. janek Odpowiedz

    W sobotę był totalny bałagan kierowcy autobusów długo stali w korku aby wjechać na ten pożal się Boże ,,DWORZEC ” ,szkoda że nie widzieliście min kierowców rozkładających ręce za kierownicą na widok tego chaosu. Duże autobusy obstawione na centymetry przez małe samochody pośród tłumu ludzi przechodzących na rynek i z rynku. Tylko czekać a na pewno jakieś wypadki się zdarzą. Policja zupełnie nie radziła sobie z zaprowadzeniem porządku i udrożnieniem ruchu.Pan prezydent Łomży jest mistrzem chaosu i niegospodarności na tym dworcu . CBA powinno sprawdzić całą transakcję sprzedaży starego dworca . Wystarczyło tam dobudować jedynie budynek poczekalni a cała pozostała infrastruktura mogła jeszcze długo służyć pasażerom . Megalomania władzy więcej zniszczyła niż zbudowała. Żeby choć trochę poprawić wizerunek i bezpieczenstwo trzeba zrobić zakaz wjazdu na ten zablokowany odcinek dla samochodów oprócz autobusów .Wstyd panie prezydencie na całą POLSKĘ za taki dworzec i taką organizację weż się pan do solidnej pracy !!!!!! mniej kamer więcej pokory !!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *