TwitterFacebook

Nowi członkowie w „Strzelcach” ziemi łomżyńskiej [FOTO]

Jednostka Strzeleckia 1012 im. 33 Pułku Piechoty Ziemi Łomżyńskiej  przeprowadziła rekrutację dla kandydatów zainteresowanych wstąpieniem w jej szeregi. Na zbiórce stawiły się 23 osoby. Nabór został przeprowadzony w formie zajęć terenowych na terenie leśnym w okolicach Łomży.

Każdy z kandydatów otrzymał karabinek treningowy. – Szkolenie rozpoczęliśmy od przeprowadzenia krótkiego marszu w szyku ubezpieczonym do miejsca, w którym odbyły się główne zajęcia. Kandydaci zostali podzieleni na 3 grupy szkoleniowe, w których szkolili się pod okiem 5 instruktorów z Jednostki Strzeleckiej z taktyki, technik posługiwania się bronią oraz walki wręcz. Wszyscy ukończyli szkolenie z uśmiechem na twarzy i zostali wcieleni w szeregi Jednostki Strzeleckiej – informuje dowódca Adam Perkowski.

Nad bezpieczeństwem pod względem medycznym podczas szkolenia kandydatów czuwał instruktor-ratownik. Dzień rekrutacji poprzedził szereg spotkań i prezentacji w szkołach trwający od połowy lutego. Instruktorzy prowadzili rozmowy z młodzieżą na temat procesu szkolenia w Jednostce Strzeleckiej.

ap/Jednostka Strzeleckia 1012 im. 33 Pułku Piechoty Ziemi Łomżyńskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *