TwitterFacebook

Łomża: przyjezdnych będzie witał nowy napis

Jest nowy pomysł na tzw. witacz kwiatowy w Łomży. Chodzi o górkę przy ulicy Zjazd, gdzie widniał ubiegłoroczny napis na 600-lecie nadania praw miejskich miastu nad Narwią. W tym roku przyjezdnych będzie witało inne hasło – zapewnia Dariusz Brakoniecki, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, które jest odpowiedzialne za przygotowanie i dbanie o miejską dekorację.

– Po rozmowach z ratuszem zdecydowaliśmy, iż przyjmiemy napis „Zasmakuj w Łomży” oraz umiejscowimy herb naszego pięknego miasta. Tutaj trwają jeszcze dywagacje czy zrobimy to w formie napisu z kwiatów, jak w ubiegłym roku, czy przyjmiemy inne rozwiązanie i ukrzewimy ten teren – poinformował nas dyrektor MPGKiM w Łomży.

Różnica między kwiatowym a ukrzewionym napisem jest przede wszystkim ekonomiczna. Stworzenie i utrzymanie dekoracji z kwiatów to koszt około 100 tysięcy złotych rocznie. Nasadzenie krzewów kosztowałoby w tym roku 150-160 tysięcy, ale ich utrzymanie w przyszłych latach, to już kwota rzędu 20 tysięcy złotych. Problemem w tym rozwiązaniu może być jednak to, że najmłodsi zimą z górki nie skorzystają w całości. Temat był dyskutowany również w ubiegłym roku, kiedy podjęto decyzję o zdemontowaniu niskiego ogrodzenia chroniącego napis, żeby dzieci miały pełny dostęp do najpopularniejszej w Łomży „zimowej zjeżdżalni”. Jak będzie w tym roku? Decyzja jeszcze nie zapadła.

W ubiegłym roku jubileuszowy, ogrodzony siatką napis i herb miasta tworzyło ponad 30 tysięcy aksamitek, begonii, mrozów i szałwii. Podświetlona dekoracja miała aż 50 m długości i 10 m wysokości. Nowy witacz będzie cieszył oko przyjezdnych w maju.

pz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *