RN
TwitterFacebook

Od dziś omijamy remontowany odcinek ul. Zawadzkiej

Wznowione zostały prace związane z budową i rozbudową ulicy Zawadzkiej w Łomży. Z ruchu wyłączony zostanie odcinek tej drogi od skrzyżowania z ul. porucznika Łagody i Niemcewicza do ul. Przykoszarowej. W związku z prowadzonymi pracami objazdami będą kursowały linie nr 3, 5, 6 i 9 komunikacji miejskiej.

Od dziś (01.02) zamknięte dla ruchu jest skrzyżowanie ul. Zawadzkiej z ul. Sybiraków. Na skrzyżowaniu ul. Przykoszarowej z ul. Zawadzką dopuszczony będzie tylko wjazd dla dostaw i mieszkańców bloków numer 59 i 61. Z ulic por. Łagody i Niemcewicza zapewniony zostanie przejazd na wprost oraz możliwość skrętu w kierunku ul. Piłsudskiego. Autobusy MPK linii nr 3, 5 i 9 będą kursowały objazdem przez ulicę Niemcewicza, a linia numer 6 ul. por. Łagody.

W ramach inwestycji pn. „Budowa i rozbudowa ulicy Zawadzkiej wraz z budową infrastruktury technicznej oraz usunięciem kolizji z istniejącym uzbrojeniem terenu od skrzyżowania z Al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Przykoszarową” wykonana zostanie nowa dwujezdniowa droga o długości około 430 metrów. Przebudowane zostaną wloty ulic: J. Niemcewicza, por. Łagody, Sybiraków, Przykoszarowej. Wybudowane będą nowe i przebudowane stare chodniki i ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i zjazdy. Ponadto inwestycja obejmuje umocnienie skarp betonowymi elementami prefabrykowanymi, rozbiórkę i budowę sieci kanalizacji deszczowej, wodociągu, gazociągu, oświetlenia drogowego, linii energetycznych i teletechnicznych. Zakończenie prac planowane jest w czerwcu br.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *