RN
TwitterFacebook

Otwarcie Domu Dziennego Pobytu Senior – Vigor w Łomży [FOTO]

Dziś (15.02) po gruntowym remoncie w dawnej siedzibie Klubu Seniora w Łomży, przy ul Marii Curie – Skłodowskiej 2 został otwarty Dzienny Dom Pobytu Senior – Vigor. Organem prowadzącym dom jest MOPS w Łomży. Placówka została utworzona w ramach Wieloletniego Programu „Senior – Wigor” na lata 2015-2020.

W uroczystym otwarciu wzięło udział wielu zaproszonych gości, wśród nich prezydent Mariusz Chrzanowski, oraz wiceprezydent Agnieszka Muzyk. Nowo wyremontowane pomieszczenia poświęcił bp Tadeusz Bronakowski. 

Miasto przystąpiło do programu Senior – Wigor poprzez złożenie projektu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.  Warunkiem przystąpienia było opracowanie projektu budowlanego na remont i adaptację budynku. Zostało wybrane miejsce, które było siedzibą Klubu Seniora zlokalizowane przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie 2.  Całość inwestycji wyniosła ponad 600 tys. zł. Miasto łącznie na ten cel przeznaczyło kwotę ok. 400 tys. zł. dotacja z budżetu Państwa wyniosła 249 tys. zł. 

Do dyspozycji Seniorów jest kilka odnowionych i dobrze wyposażonych pomieszczeń, w których będą mogli zarówno odpocząć, oraz aktywnie spędzić czas. Wśród nich jest sala spotkań, gdzie będą odbywały się różnego rodzaju zajęcia, pokój klubowy, sala odpoczynku, wyposażona w wygodne fotele, poza tym jest także sala aktywizacji ruchowej. 

W zajęciach będzie uczestniczyła grupa 60 osób, większość są to uczestnicy Klubu Seniora, jak sami przyznają pomieszczenie po remoncie zmieniło się nie poznania.

Ja jest bardzo zadowolona z tego jak pomieszczenia zostały odnowione i wyremontowane, chodziłam wcześniej do Klubu Seniora, który tu miał swoją siedzibę, i zmiana jest na prawdę widoczna. Dodatkowo pomieszczenia są dobrze wyposażone, jestem mile zaskoczona – mówi jedna z uczestniczek pani Grażyna.

AA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *