RN
TwitterFacebook

Palka i Sekściński zdeklasowali rywali

Grzegorz Palka i Marcin Sekściński wygrali niedzielne wybory w swoich miejscowościach. Grzegorz Palka będzie nowym burmistrzem miasta i gminy Nowogród, Marcin Sekścinski nowym radnym w Kolnie.

Pierwsze wyniki niedzielnych wyborów doszły z Kolna. Tam w wyborach uzupełniających do rady Miasta startowała czwórka kandydatów: trzy panie – Lucyna Gromadzka, Izabela Szymanowska, Maria Wróblewska i jeden pan – Marcin Sekściński. Najwięcej głosów zebrał Marcin Sekściński, na którego głosowało 93 mieszkańców Kolna. Trójka kandydatek otrzymała następująca liczbę głosów: Lucyna Gromadzka – 47, Maria Wróblewska – 44 i Izabela Szymanowska – 4 głosy. W sumie na trzy panie głosowało 95 mieszkańców Kolna. To zaledwie o dwie osoby więcej niż na kandydaturę Marcina Sekścińskiego. Śmiało można powiedzieć, że Sekściński wygrał w cuglach, zostawiając resztę kandydatów w przysłowiowych blokach startowych.

Podobnie sytuacja miała się w mieście i gminie Nowogród. Co prawda tam kandydatów było więcej – siedmiu, ale Grzegorz Palka, na którego głosowało 1109 wyborców, wygrał rozstrzygając jednocześnie o tym, że druga tura wyborów nie będzie potrzebna. Pozostali kandydaci zebrali: Krzysztof Chojnowski – 291 głosów, Marek Bączek – 112 głosów, Witold Małachwiej – 101 głosów, Roman Tyszka – 78 głosów, Andrzej Więckowski – 62 głosy i Zenon Krajewski – 22 głosy. W sumie w gminie i mieście Nowogród głosy ważne oddało 1775 wyborców. Przy 1109 oddanych na Grzegorz Palkę jasno widać, że ten kandydat również nie pozostawił złudzeń konkurentom.

Jest jeszcze jedna rzecz, która sprawia, że w obu przypadkach wybory w Kolnie i Nowogrodzie są do siebie podobne. Obaj kandydaci startowali z własnych komitetów wyborczych.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *