TwitterFacebook

Palka ponownie burmistrzem Nowogrodu. Tylko w jednej gminie powiatu łomżyńskiego druga tura

W Nowogrodzie (powiat łomżyński) drugiej tury nie będzie. Dotychczasowy burmistrz Grzegorz Palka uzyskał ponad 76 procent poparcia i odniósł zwycięstwo w tegorocznych wyborach samorządowych. Tak duża przewaga nad kontrkandydatką, Alicją Ewą Sudół jest sporym zaskoczeniem dla Grzegorza Palki. – Z jednej strony jest zaskoczenie, zadowolenie, ale też świadomość obowiązku. Tutaj oczywiście liczę na dobrą współpracę z radnymi rady miejskiej z naszego komitetu. Mamy teraz w radzie, oczywiście po zaprzysiężeniu 11 radnych. Natomiast znam pozostałe 4 osoby i wiem, że będziemy współpracować razem dla dobra wszystkich – zaznacza Grzegorz Palka.

Przypomnijmy, we wrześniu ubiegłego roku Grzegorz Palka wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Nowogrodu również w pierwszej turze. W pokonanym polu pozostawił wówczas sześciu kontrkandydatów.

Gminy Łomża, Śniadowo, Miastkowo, Jedwabne, Zbójna oraz Przytuły to kolejne gminy w powiecie łomżyńskim, w których nie będzie drugiej tury. Rafał Pstrągowski będzie rządził w Śniadowie przez kolejne 5 lat. Zgodnie z demokratyczną wolą wyborców uzyskał ponad 50 procent głosów i to wystarczyło mu do pokonania trójki kontrkandydatów już w pierwszej turze. Ponowne wybory na wójta gminy Łomża wygrał Piotr Kłys, który uzyskał ponad 65 procent głosów. Obecny wójt gminy Przytuły Kazimierz Ramotowski dostał ponad 67 procent głosów, a dotychczasowy wójt gminy Miastkowo Kazimierz Górski – ponad 56 procent. Wójtem gminy Zbójna została Elżbieta Parzych z prawie 60 procentowym poparciem. W gminie Wizna wójtem będzie Mariusz Soliwoda z ponad 53 procentowym wynikiem. W gminie Jedwabne nastąpi zmiana na stanowisku burmistrza. Adam Niebrzydowski, według nieoficjalnych jeszcze wyników, zdobył ponad 73 procent głosów mieszkańców.

Druga tura szykuje się jedynie w gminie Piątnica. Dotychczasowy wójt Krzysztof Kozicki w drugiej turze wyborów 4 listopada zmierzy się z Arturem Wierzbowskim. Ta dwójka kandydatów otrzymała największą liczbę głosów.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *