RN
TwitterFacebook

Patriotycznie także w Kupiskach/k. Łomży [FOTO]

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach odbył się dziś (09.11) uroczysty apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, wszystkich gości, uczniów i grono pedagogiczne powitał dyrektor szkoły Karol Łebkowski. Następnie głos zabrała sekretarz gminy Łomża Dorota Pazik, która w swoim wystąpieniu przypomniała genezę Narodowego Święta Niepodległości oraz podzieliła się refleksjami nad znaczeniem patriotyzmu w naszym życiu.

W dalszej części uczniowie szkoły zaprezentowali występ słowno-muzyczny. Na początku chór wykonał pieśń pt. Wojenko, wojenko. Później zabrzmiały recytacje wierszy traktujących o heroicznej walce Polaków z zaborcami. Następnie zaprezentowano Animowaną historię Polski, która była hitem polskiej wystawy w Szanghaju. Występ zakończył się odśpiewaniem przez chór utworu: Żeby Polska była Polską.

W kolejnym punkcie przedstawiciel samorządu uczniowskiego Maciej Bączek zaprosił wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Historię każdego utworu przed wykonaniem przedstawiła uczennica klasy czwartej Zuzia Jakubiak. O godzinie 11:11 wszyscy zebrani zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Symbolem wyjątkowości tego święta były przypięte do galowych strojów uczniów biało-czerwone kotyliony. W przededniu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości szkolne uroczystości miały na celu uświadomić uczniom, jak ważna jest Ojczyzna i co w dzisiejszych czasach oznaczają słowa patriotyzm i wolność.

Milena Pardo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *